Здоров'я

В Кіровоградській обласній лікарні може з’явитися безпечніша процедура дроблення каменів у нирках?

 Автор: Валерія Жовтун. 4005

 

Частину приміщень обласної лікарні хотіли передати в оренду приватному медичному діагностичному центру із сучасним обладнанням.

1525775724

Про це стало відомо сьогодні, 14 червня, під час засіданні 25 сесії обласної ради.

Мовиться про передачу по просп. Університетському, 2/5  260 кв. метрів (перший поверх четвертого корпусу) та 186,64 кв. м (підвальне приміщення четвертого корпусу), що перебувають на балансі обласної лікарні.

- В обласній лікарні, що має багато приміщень постає питання раціонального їх використання, - каже директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко. - Наразі є можливість передати діагностичному центру. Адже наразі те, що в лікарні це вже морально-застаріле обладнання, яке може зашкодити здоров’ю.

По суті мовиться про закриття відділення літотрипсії. Це метод дроблення каменів у сечовому міхурі, сечоводах і нирках. За словами головної лікарки обласної лікарні Лариси Андреєвої, відділення потребує ремонту, а обладнання застаріле. Крім того, процедура літотрипсії - несе небезпеку для здоров’я.

- Зношення цього обладнання 100%. Йому 27 років, - каже Лариса Андреєва. - Наразі є нові методики і нове обладнання, більш безпечні.

За словами лікарки, процедура триватиме лише 30-40 хвилин, а не годину-півтори і “без наркозу, ванни і опромінення”, як це відбувається наразі.

За словами Андреєвої, передача майна відбулася на конкурсних засадах, а також є прописані умови з приватним центром про соцпакет, зокрема, аби діти та учасники АТО проходили обстеження безкоштовно.

- Кожне приватне обстеження також частково повертатиметься в лікарню, - відзначила  Лариса Андреєва.

Оплата за оренду має відбуватися згідно з розрахунку.

Однак низка депутатів пропонували ще раз розглянути питання на профільній комісії, а також про те, що жителі області мають право на доступну медицину, тобто, має бути сучасне обладнання в комунальній лікарні.

В результаті депутати не підтримали проект рішення про передачу в найм (оренду) приміщень обласної лікарні діагностичному центру.

 Фото ogo.ua

 

Поширюйте

Коментуйте