Здоров'я

У мешканця Новоукраїнського району лікарі підозрюють лептоспіроз

 Автор: Ірина Маслюкова. 4701

Захворювання на лептоспіроз підозрюють у мешканця Новоукраїнського району.

gryzuny2

Як повідомляють на сайті обласного лабцентру, за медичною допомогою звернувся та 14 червня 2019 року у стані середньої важкості із підозрою на лептоспіроз госпіталізований мешканець Новоукраїнського району.

Фахівцями лабцентру проводиться епідеміологічне розслідування цього випадку. За попередніми даними молодий чоловік не купався та не рибалив у місцевих водоймах, проте не виключається його інфікування від мишовидних гризунів (хатні миші, пацюки), бо проживає він у приватному домогосподарстві.

Нагадаємо, що це другий випадок, коли лікарі встановлюють діагноз лептоспіроз у поточному році.

ДовідковоЛептоспіроз – особливо- небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті. 

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. 

Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами.

 

Поширюйте

Коментуйте