Здоров'я

Кіровоградщина: виявили збудники туляремії та лептоспірозу

 Автор: Ірина Маслюкова. 3690

На Кіровоградщині виявили збудники особливо-небезпечних інфекцій.

gryzuny2 copy

Як повідомляють в обласному лабцентрі, збудники туляремії та лептоспірозу виявлені при дослідженні окремих екземплярів мишей з с.Станіславове Благовіщенського району.

При дослідженні миші з с.Бірки Олександрівського району виявлено збудник ієрсиніозу та в одному екземплярі мишовидного гризуна, що спіймали у полі на території с.Бовтишка виявили збудник лептоспірозу.

Отримали також позитивний результат дослідження на збудник туляремії при дослідженні мишовидного гризуна, якого відловили у лісових насадженнях в смт Устинівка.

 

Довідково: Лептоспіроз – особливо- небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).
Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Туляремія — гостра природно-осередкова інфекційна хвороба, що характеризується гарячкою, специфічним лімфаденітом (бубон) і ураженням залежно від вхідних воріт шкіри, очей, мигдаликів, легень та інших органів. Збудник Т. витримує низькі температури протягом 3–6 міс, а також висушування на зерні, соломі, шкурах тварин. Високі температури і звичайні дезінфекційні засоби знищують збудник Т. протягом 1–5 хв.

 

 

Поширюйте

Коментуйте