Здоров'я

Міністерство ветеранів розробляє нову систему меддопомоги військовим

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5826


У Мінветеранів є плани створення Центру захисту психічного здоров’я для ветеранів, на базі якого буде відкрито тренінговий центр з підготовки фахівців.

Як повідомляє сайт Кабміну навчати будуть, зокрема, і міжнародні партнери, закордонні фахівці із практичним досвідом роботи з учасниками бойових дій.

«Наша задача – збільшити функціональні спроможності та можливості ветеранів. Забезпечити їм такі медичні послуги, реабілітацію, протезування, психосоціальну-адаптацію, після яких вони зможуть максимально відновитись і вести активний, соціальний спосіб життя, бути максимально самостійними та функціональними, навіть попри дуже складні травми та поранення», - додала заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк.

У межах створення Центру планується запровадити «гарячу телефонну лінію» для ветеранів.

Крім того, в планах профільного заступника Міністра - масштабувати досвід Волині, де існують виїзні бригади психологічної допомоги, у складі яких працюють медики та самі ветерани. Вони приїжджають до найвіддаленіших міст та сіл і надають допомогу ветерану по принципу «рівний рівному».

«Буде кілька підходів до надання допомоги ветеранам: за місцем проживання та в опорних госпіталях. Що стосується надання допомоги за місцем проживання, то тут мова йде про формат «Єдиного вікна» у найближчому до місця реєстрації медзакладі, де ветерану будуть надавати всі послуги, консультації, вести його індивідуальну програму реабілітації. В опорних госпіталях буде надаватись планова медична допомога та здійснюватися реабілітація підгострого стану», - розповіла заступник Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк.

Поширюйте

Коментуйте