Здоров'я

На Кіровоградщині реорганізували 53% медзакладів вторинки

. 2413

 

До кінця 2019 року всі лікарні області мають стати комунальними некомерційними підприємствами і підписати договори з Національною службою здоров‘я України, аби мати фінансування з 2020-го року.

 

849736 copy

Станом на 10 липня, за даними МОЗ, в Кіровоградській області автономізовано 53% закладів спеціалізованої медичної допомоги (так званої вторинки).

Якщо медзаклади не укладуть договори з НСЗУ то, відповідно, не будуть отримувати кошти за надання медичних послуг з 1 січня 2020 року. Натомість місцевій владі доведеться шукати інші способи фінансування своїх лікарень, адже з 2020 року медичної субвенції не буде.

До речі, у МОЗ нагадують, що оплата комунальних послуг в медзакладах закріплена в Бюджетному кодексі за місцевими бюджетами. Місцева влада як власник медичних закладів зобов’язана забезпечити доступність цих закладів для жителів міста, села, області. Капітальні видатки (наприклад, ремонт закладів, закупівля обладнання тощо) є, за твердженням МОЗу, інвестиціями громади у свою лікарню.

Автономізація медзакладів вторинки відбувається за принципом реорганізації медзакладів первинки. Нагадаємо, що з січня 2019 року медична субвенція не передбачена для медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри.

Загалом процедура реорганізації триває близько шести місяців. Тому в Міністерстві охорони здоров’я радять місцевим радам ухвалити рішення про автономізацію лікарень на найближчих сесіях.

Заклади будуть отримувати гроші за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Як зауважують у міністерстві, лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу і переглянути зарплати медиків.

До речі, Національна служба здоров‘я України для ознайомлення та громадського обговорення опублікувала проєкти вимог до мінімального обсягу послуг за Програмою медичних гарантій у 2020 році. Тобто вимог до медичних послуг, які будуть надаватися за цією програмою за договором з НСЗУ.

Проєкти вимог до надання гарантованих медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом:
- Амбулаторно-поліклінічна допомога.
- Пологи.
- Неонатальна допомога (високоспеціалізована).
- Гострий мозковий інсульт.
- Інфаркт міокарда.
- Педіатрія.
- Терапія.
- Хірургія.
- Дитяча хірургія.

Детальніше з ними можна ознайомитися ТУТ.

Коментарі та пропозиції про вимоги можна надсилати до 1 серпня 2019 року на адресу Yevgeniya.Melnyk@nszu.gov.ua (Євгенія Мельник, заступниця начальника відділу взаємодії із зовнішніми експертами). Всі напрацьовані документи будуть передані для затвердження до Міністерства охорони здоров'я України.

За матеріалами МОЗ, НСЗУ

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама