Здоров'я

У 8 районах області зросла кількість хворих на туберкульоз

 Автор: Ірина Маслюкова. 2415

Про це йшла мова під час засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

2307190301

Як повідомили на сайті ОДА, детально проаналізували стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ- інфекції/СНІДу в Новгородківському та Устинівському районах, де ситуація із захворюваністю залишається напруженою. Також розглянули результати моніторингу та оцінки ефективності обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ в області за 2018 рік.

Заступник директора обласного лабцентру Надія Оперчук повідомила, що захворюваність туберкульозом органів дихання становила 62,5 одиниці на 100 тисяч населення, що на 6% нижче, ніж попереднього року. Однак, у порівнянні із загальнодержавними показниками, область займає друге місце по Україні. Всього за 2018 рік зареєстровано майже 600 випадків вперше діагностованого туберкульозу, з них 13 - у дітей.

Торік ріст захворюваності відбувся у Компаніївському, Онуфріївському, Гайворонському, Благовіщенському, Голованівському, Устинівському, Маловисківському, Олександрійському районах.

Однією з причин поширення захворюваності в області фахівці вбачають недостатній рівень охоплення населення обстеженням на первинній ланці. Ускладнює ситуацію й те, що в області працює лише один з чотирьох пересувних флюорографів. Решта потребує ремонту. Тому для врегулювання цього питання розглянули пропозицію щодо можливого залучення місцевих органів влади до придбання хоча б трьох мобільних флюорографів за принципом співфінансування з місцевих бюджетів.

 

Поширюйте

Коментуйте