Здоров'я

У бригадах екстреної медичної допомоги працюватимуть парамедики

. 1553

 

У бригадах екстреної медичної допомоги працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки. Відповідні зміни ухвалив Уряд вчора, повідомляє МОЗ.

 

68818731 1294985387331230 5522394379974606848 n

Як відбуватиметься трансформація:
1. До 2025 року працюватимуть лікарські та фельдшерські бригади екстреної медичної допомоги, а також бригади парамедиків.

2. У 2025 році склад всіх бригад екстреної медичної допомоги відповідатиме єдиному стандарту. Тож до цього часу всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію «парамедик», а водії - кваліфікацію «екстрений медичний технік».
Парамедик - це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.

Екстрений медичний технік - це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту.

Для підсилення роботи бригади залучатимуться й надалі лікарі медицини невідкладних станів, додаткові медичні працівники служби, а також стажер, студент, що проходить виробничу практику, лікар-інтерн, лікар-резидент або інша людина, яка успішно пройшла підготовку з домедичної допомоги та отримала підтверджуючий документ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама