Здоров'я

200 медиків Кіровоградщини вакцинувались від кору (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 2427

200 медиків Кіровоградщини зробили щеплення вакциною КПК, яка одним введенням захищає від трьох інфекцій (кору, краснухи та епідемічного паротиту).

IMG 0003

Про це повідомляє пресслужба КНП "Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської облради».

-Як і було анонсовано, протягом трьох днів 200 співробітників Кіровоградського обласного лабораторного центру МОЗ України та його структурних підрозділів на усіх адміністративних територіях області зробили щеплення вакциною КПК, яка одним введенням захищає від трьох інфекцій (кору, краснухи та епідемічного паротиту), - повідомляє Надія Оперчук, програмний фахівець КНП "Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської облради».

Наслідувати прикладу медпрацівників можуть усі охочі аби захистити себе та своїх рідних від небезпек, пов’язаних із захворюванням на кір.

Статистика свідчить, що у 2015 році в області не було жодного випадку захворювання на кір, а з початку 2019-го захворіли 445 людей, серед них 157 дітей та одна вагітна.

Через ускладнення епідемічної ситуації МОЗ України внесло зміни у програму профілактичних щеплень. Тепер безоплатно зробити щеплення може будь-який дорослий без вікових обмежень. Для того, всі медичні заклади області забезпечені достатньою кількістю вакцин: в наявності 16 тисяч доз вакцини КПК.

Протипоказаннями проти щеплень є вагітність, непереносимість компонентів вакцини, тяжка алергічна реакція на попередню вакцинацію, важкі імунодефіцитні стани.

«Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили ви щеплення, чи захищені ви від кору, попередньо можна зробити лабораторне дослідження на наявність антитіл IgGдо вірусу кору в крові. Такі послуги надає вірусологічна лабораторія обласного лабораторний центр МОЗ України. При потребі вакцинації пройти можна у будь - якому комунальному закладі, де підписана декларація з лікарем», - говорить Надія Оперчук.

IMG 0036

IMG 9940

Фото: Ігор Філіпенко

 

Поширюйте

Коментуйте