Здоров'я

Жителям Кіровоградщини порадили перевірити рівень імунітету до кору

. 2360

 

Дорослим, які не пам’ятають, коли їм робили вакцинацію проти кору в дитинстві, або робили щеплення до 1986 року, в Кіровоградському обласному центрі радять перевірити рівень захисних антитіл до інфекції.

kir

- Ми рекомендуємо проти будь-якої вакцинокерованої інфекції, що входять в календар профілактичних щеплень звернутися до лабораторій і зробити перевірку своєї сироватки крові на напруженість імунітету, тобто на рівень захисних антитіл саме до тієї чи іншої інфекції, - розповіла “Гречці” заступниця директора Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук.

Також пані Оперчук відзначила, що перевірку захисного рівня антитіл варто зробити і дорослим, які щеплювалися до 1986 року, адже тоді робили лише одне щеплення згідно з календарем профілактичних щеплень.

- А цього вже може наразі бути і недостатньо, - зауважила Надія Оперчук. - Тому ми рекомендуємо перевірити рівень імунітету проти кору.

Для перевірки беруть кров на аналіз, а результати вже відомі цього ж дня, або наступного.

Перевірити рівень захисних антитіл до кору можна і в приватних лабораторіях, однак наразі дешевше обійдеться саме в лабораторії обласного лабцентру. Деталі можна дізнатися телефоном: (0522) 33-33-15.

До речі, якщо порушений графік щеплення через ті чи інші причини, то варто звернутися до свого сімейного лікаря.

- Якщо у дитини до року була пропущена вакцинація проти дифтерії, а це три вакцинації, то якщо ви прийшли вже після року, то ці три дози необхідно “наздогнати”. Саме тоді лікар скаже, що потрібно прийти сьогодні, потім через два місяці, потім ще раз, - розповіла Надія Оперчук. - Якщо ви вже щеплювалися, то дорослим необхідна одна доза вакцини проти дифтерії.

35225728 1954759421260805 5533504936383348736 n

Графіка Громадського центру здоров'я

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама