Здоров'я

У Кропивницькому при комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров'я створять наглядові ради

. 2089

Запрацюють наглядові ради при комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров'я "первинки" обласного центру з початку 2020 року.

72281490 386064882344045 7083589037583237120 n

Про це сьогодні під час заключного коаліційного форум «Зміни – це ми» від “Ради Експертів”, який відбувся сьогодні, 4 жовтня, в Кропивницькому за участі громадськості та представників влади, розповів директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

- В комунальних підприємствах мають обов’язково бути створені наглядові ради. Оскільки врівноважити діяльність керівника може лише громадськість, яка має зайти на підставі суспільного запиту, як керівний орган, що може впливати на господарські рішення в яких є корупційні ризики, в тому числі, в галузі охорони здоров’я.

За його словами, обласні заклади охорони, які вже пройшли процес перетворення з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства мають наглядові ради, однак ще деякі заклади районні і міські (зокрема Кропивницький) заклади ще в процесі перетворення. Натомість набір до наглядових рад має бути попередньо оголошений.

- Ми не бачимо готовність і зацікавленість суспільства впливати на цей напрямок. Навіть ті створені ради здебільшого заангажовані політичним наповненням, на жаль, - каже про проблему діяльності наглядових рад Олег Рибальченко.

Заклади охорони здоров'я в статутах прописують пункт про створення наглядових рад. Тобто міська рада визначатиме склад такої наглядової ради, як і функції її роботи, зокрема, нагляду за роботою керівника медзакладу та його діяльністю.

Як повідомив пан Рибальченко, фактично наглядові ради розпочнуть свою роботу з 1 січня 2020 року, після підписання договорів медзакладами про фінансування з Національною службою здоров’я України.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама