Здоров'я

У Кропивницькому зросла кількість інсультів

. 4168

 Цьогоріч у порівнянні з минулим роком спостерігається збільшення кількості хворих з інсультом.

o 1crn3gq04147rf7grcolk91rt62o

Як повідомляє управління охорони здоров’я міськради, у 2018 році зареєстровано 911 випадків з інсультом, із них з геморагічним інсультом 118 та 793 з ішемічним. За дев’ять місяців 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року відмічається збільшення кількості хворих з інсультом з 676 до 725, показник поширеності складає 37,5 на 10 тис. дорослого населення. Зменшилася кількість хворих на інсульт з гіпертонічною хворобою з 554 в 2018 році до 397 хворих в 2019-му, показник поширеності складає 20,8 на 10 тис. дорослого населення.

Як відзначають в управлінні охорони здоров’я, це пояснюється великим розповсюдженням і збільшенням кількості хворих з факторами ризику розвитку інсульту, а саме: гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця з порушенням ритму, цукровим діабетом, курінням, вживанням спиртних напоїв, порушенням харчування, зменшенням фізичного навантаження, психоемоційними навантаженнями, стресовими ситуаціями та інше, а також старінням населення, недотриманням здорового способу життя, низькою прихильністю хворих до лікування (постійного і адекватного лікування гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця та інших хвороб).

Близько 30-40% хворих постійно приймають ліки, інші приймають періодично, є категорія хворих, які легковажно ставляться до свого здоров'я, не виконують рекомендації лікаря, не дотримуються здорового способу життя. Все це підвищує ризик інсультів, в тому числі і в молодому віці.

Довідково: Інсульт - це гострий стан розладу здоров'я, який характеризується і проявляється порушенням функцій головного мозку. Найбільш важливі ознаки інсульту: раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або тільки руки, ноги, раптовий головний біль, раптове порушення чіткості зору, раптове порушення мовлення, раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювота. У таких випадках необхідно терміново звернутися до лікаря. Швидке звернення за медичною допомогою надає можливість терміново обстежити хворого, діагностувати інсульт і провести найбільш ефективні методи лікування.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама