Здоров'я

Вісім людей захворіли на гепатит А в Кропивницькому

. 10538

Минулого тижня в Кропивницькому госпіталізували 8 людей з гепатитом А.

shutterstock740861557

Фото з інтернету

Про це "Гречці" повідомив Юрій Будулатий. Ситуацію підтвердили родичі хворих.

В лікарню потрапили мешканці вулиці Кропивницького. Після госпіталізації кропивничан було взято забори води на дослідження.

Нагадаємо, кропивничанин вже скаржився на водоканал через невирішення піврічної проблеми поганого тиску води в будинках по вулиці Кропивницького.

Про те, що проводили аналіз проб води на вірус гепатиту А, як бутильованої, так і водопровідної підтвердили в обласному лабораторному центрі.

- Результат - вода відповідає вимогам санітарних норм і правил. Ніяких вірусів там не знайдено, - розповіла заступниця директора Державної установи "Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" Надія Оперчук.

Факт перебування в лікарні пацієнтів з гепатитом А підтвердили в центральній міській лікарні.

- У нас наразі знаходяться сім осіб: п’ять дорослих, ніяк не пов’язаних між собою, і двоє дітей - з однієї сім’ї, - каже головний лікар центральної міської лікарні Олександр Артюх.

Довідково: Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто можна заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє Всесвітня організація здоров'я, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалось через воду, фіксуються нечасто.

В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають хворобою брудних рук.
Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Інкубаційний період гепатиту – 14-28 днів. Джерело: МОЗ.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама