Здоров'я

Стало погано під час свят: що робити?

. 2170

Центр громадського здоров'я МОЗ України підготувало перелік симптомів, коли варто негайно звернутися в “швидку”, а коли слід в плановому порядку записатися до лікаря.

32sleep1910A

За святковою метушнею забувається приділяти достатньо уваги здоров’ю. Але ніхто не застрахований від того, що під час свят організм нагадає про себе в неприємний спосіб.

І тому, як би вам не хотілось зануритись з головою в веселощі, не забувайте слідкувати за своїм самопочуттям та своїх близьких, щоб не допустити важких станів та ускладнень.

Симптоми, коли ми дзвонимо в 103:

- Різкий біль в епігастрії (верхня частина живота, безпосередньо під грудиною, відповідна проекції шлунка на передню черевну стінку), або інших відділах живота який має наростаючий характер, та не знімається спазмолітиками.
- Будь-яка кровотеча внутрішня (поява крові в блювотних масах, в сечі або в калі, різке падіння артеріального тиску) чи зовнішня (масивні порізи, колото-різані рани).
- Кількаразове-нестримне блювання, сильна нудота, після якого не наступає полегшення.
- Різке підвищення або зниження артеріального тиску.
- Запаморочення, порушення мови, втрата свідомості.
- Будь-які травми, порізи, забої, які супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів, набряком м`яких тканин, також якщо в місці травми при тактильному дотику відчувається, сильний біль, патологічні вигинання кінцівок.
- Стискаючий або пекучий біль в області грудної клітини, що не знімається нітрогліцерином.
- Задишка-тахіпное при незначному фізичному навантаженні або в спокої, напади утрудненого вдиху чи видиху.

Симптоми, коли потрібно записатися на консультацію до лікаря в плановому порядку:

- За останні дні у вас виникали часті головні болі.
- Ниючі больові відчуття з боку внутрішніх органів.
- Нездужання і порушення сну.
- Запаморочення, які виникають постійно або періодично.
- Постійна слабкість і апатія.
- Порушення нормальних показників артеріального тиску, які супроводжуються постійними перепадами, порушення серцевого ритму.
- Підвищення температури тіла більше 37,5, яке триває більше доби і супроводжується катаральними явищами.
- Тривалий кашель, сухий чи вологий.

Звичайно це не весь перелік симптомів, а лише основні, на які варто звернути вашу увагу. Загальні причини, які можуть спровокувати такі стани в святкові дні – це, насамперед, переїдання жирною та гострою їжею, вживання великої кількості алкогольних напоїв, та наявність хронічних захворювань в анамнезі.

Фото з вільних джерел

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама