Здоров'я

Українцям розповіли топ-поради про здорове харчування

 Автор: Валерія Жовтун. 3924

 

У стрімі, який транслювало Міністерство охорони здоров’я на своїй фейсбук-сторінці кандидат медичних наук, доцент, експерт МОЗ України Олег Швець відповідав на запитання підписників про здорове харчування.

 16 8 diet 1559142114

“Гречка” підібрала найцікавіші моменти, які стосуються здорового харчування.

 

Чи бувають корисні солодощі?

Солодощі варто замінити на фрукти, горіхи, сухофрукти. Також експерт радить згадати про чорний шоколад.

- Він містить багато масло какао, що є корисним, - зауважує Олег Швець.

Натомість “нездорові” солодощі це ті, які комбінують у собі велику кількість цукру й транжирів: випічка, вафлі, кекси, цукерки з начинками.

 

Про режим харчування

Якщо раніше була рекомендація харчуватися дрібними порціями 5-6 разів на день, то нині норма - три рази.

- Вчені нині кажуть про те, що ліпше їсти якомога менше разів - три: сніданок, обід, вечеря. Перекуси зазвичай не дають додаткового насичення, лише додаткові калорії. Особливо не варто робити перекусами напоями.

І звісно не пропускати прийоми їжі. Усе досить просто: якщо пропустите обід, то на вечерю з’їсте більше.

До речі, їжу запивати чаєм експерт не радить. Адже це погіршує всмоктування поживних речовин. Чаювання має бути окремим прийомом - за годину після їжі.

Також експерт радить скоротити час споживання їжі.

- Варто снідати пізніше, а вечеряти раніше. Однак, щоб між сніданком і вечерею проходило 8-9 годин, - зауважує пан Швець.

 

Про каву

Експерт каже, що на першому місці за користю - вода, а на другому - кава.

- Більшість людей споживають каву без проблем і мають від того зменшення ризику інсультів, діабету, цирозу печінки, пухлин. Вважається, що оптимальними є вживання двох-трьох порцій кави на день. Додавати можна молоко, вершки, якщо людина не має проблем з вагою. Інакше доведеться рахувати калорії.

 

На чому ліпше смажити їжу: олія чи жир?

За словами експерта для смаження їжі ліпше підходить тваринний жир.

- Висновки кількох досліджень показали, що ліпше смажити на тваринному жирі - на салі або на вершковому маслі, - каже Олег Швець. - При смаженні на рослинній олії утворюється багато небажаних речовин: трансжири і канцерогени.

Також експерт каже, що здорове харчування може бути недорогим, якщо не говорити про делікатеси. Приміром, він радить звернути увагу на морську морожену рибу. А в зимовий період споживати моркву, буряк, капусту, заморожені овочі.

 

Поширюйте

Коментуйте