Здоров'я

Регіони по-новому формуватимуть потребу в ліках

. 1086

Міністерство охорони здоров’я України оновило рекомендації, за якими регіони щороку формують потребу в лікарських засобах та медичних виробах.

Як повідомляє МОЗ, ці методичні рекомендації допоможуть точніше формувати потребу та економити кошти.

Методичні рекомендації оновлені за 23 напрямами закупівель, в основному мовиться про орфанні захворювання, де точність потреби в ліках є дуже важливою. Відповідний наказ МОЗ вже вступив в дію.

- Новий підхід вже був використаний цього року за частиною напрямів і довів свою ефективність. Загальний бюджет програм, потреба для яких розраховувалась за новою методикою, був 1 млрд грн, а завдяки верифікації загальний об’єм замовлення змінився на 102 млн гривень, а це – 10% від загального бюджету даних програм, - повідомляють у міністерстві.

У 2020 році методика буде використана для ще більшої кількості напрямів, за якими потреба буде визначатись адресно, а потім підтверджуватися шляхом проведення логічного та арифметичного контролю та експертами.

У МОЗ кажуть, що раніше регіони часто помилково надсилали завищену або занижену потребу, оскільки були перебої із закупівлями та поставками ліків, тому потреба була відображена некоректно.

Методика містить дані про пацієнта, такі як ініціали, вік, вагу пацієнта, ступінь тяжкості хвороби, тип хвороби тощо. Верифікація відбувається у веб-інструменті, тому всі зміни одразу видно онлайн, це зменшує витрати часу, необхідні для формування потреби. Завдяки тому, що потреба збирається адресно і є прив’язка до конкретного пацієнта, знижується і кількість помилок, а також пацієнти можуть бути впевнені, що потреба для них була врахована.

Методичні рекомендації були розроблені спільно з експертами Київської школи економіки за підтримки проекту USAID's SAFEMed Project.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама