Здоров'я

Правильне самолікування. 10 корисних порад

. 4118

 

Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Знайома фраза, чи не так? Але, коли хворієш, то знайти сили і час для відвідування фахівця нема можливості. Та й всюдисуща реклама говорить, що «саме цей засіб» допоможе вирішити всі наші проблеми. І віримо ж, і купуємо! Хоча самолікування може бути небезпечним для здоров'я.

 

real 1579010277

Ми зібрали 10 корисних порад, які стануть в нагоді кожному, хто звик довіряти своїм знанням і лікуватися самостійно. Пам'ятайте, ці поради – не керівництво до дії, а інформація для роздумів, і вони не замінять відвідування лікаря.

Отже, якщо ви вирішили самотужки боротися з недугою, то:

 1. Не поспішайте відразу ж ковтати таблетки, якщо у вас десь кольнуло або «стрельнуло».
 2.  Постарайтеся розібратися в причинах дискомфортного стану. Іноді саме в цей момент стає зрозуміло, які ліки вам допоможуть.
 3. Не приймайте якийсь «універсальний» засіб від усіх хвороб. Антибіотики, наприклад, недоцільно використовувати при багатьох захворюваннях (в тому числі, вірусної природи).
 4. Не приймайте кілька однотипних препаратів відразу – це може викликати відчутні побічні реакції.
 5. Намагайтеся використовувати мінімальні дози. Більше – не означає краще: перевищення рекомендованої дози може спровокувати неприємності. Дуже показові в цьому плані нестероїдні протизапальні засоби: Ібупрофен або «нешкідливий» Аспірин.
 6. Намагайтесь лікуватися самотужки мінімальний час. Якщо протягом 2-3 днів стан не покращився – зверніться до лікаря.

 7. Нема «нешкідливих» ліків! Реакція організму залежить від його індивідуальних особливостей.

 8. Не приймайте НІЯКІ лікарські препарати при появі «нових» симптомів. Якщо стан дозволяє, почекайте кілька днів, щоб недуга проявилася повністю і щоб ви змогли точніше визначити спосіб боротьби з нею.

 

9. Ні в якому разі не займайтеся «самодіяльністю», а відразу звертайтеся до фахівця при:

 • помутнінні / втраті свідомості;
 • перебоях в роботі серця;
 • частковому або повному онімінні частин тіла;
 • незрозумілих болях в грудях і / або животі;
 • вагітності.

10. При виникненні нових проблем негайно припиніть самолікування і зверніться до фахівця.

ПІДСУМКИ

Якщо ви відрізняєте грип від застуди, сухий кашель від вологого, а також можете чітко сформулювати симптоми захворювання – «самолікуватися» вам можна. Але тільки в крайньому разі, коли проконсультуватися з фахівцем нема ніякої можливості.

Самолікування може бути небезпечним для здоров'я навіть незважаючи на вміння знайти в інтернеті опис своїх симптомів і відповідних ліків.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама