Здоров'я

На Кіровоградщині працюватиме один госпітальний округ

. 7778

Тепер на Кіровоградщині замість трьох госпітальних округів - Західного, Кропивницького й Олександрійського працюватиме один.

ok

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я міськради Кропивницького, Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок створення госпітальних округів, який передбачає укрупнення округів до обласного рівня.

Діяльність госпітальних рад при госпітальних округах лишається. 

Постановою також затвердили типове положення про госпітальні ради. Право на їх створення як консультативно-дорадчих органів мають облдержадміністрації. Вона працюватиме для визначення проблемних питань, координації дій, розроблення пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації надання медичної допомоги в госпітальному окрузі.

Функції закладів охорони здоров'я у складі госпітального округу визначаються на основі видів медичної допомоги, що надається в кожному закладі, а також функціональних потужностей таких закладів.

Функцій багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня покладається на заклади охорони здоров'я у складі госпітального округу, функціональні потужності яких відповідають вимогам до таких лікарень.

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 120 тис. осіб, а другого рівня - не менш як 200 тис. осіб.

Для гарантованого забезпечення надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги відповідно до потреб населення госпітального округу та суміжних госпітальних округів, поступового формування спроможної мережі надавачів медичних послуг визначаються опорні заклади охорони здоров'я на період до 3 років. Так, у Кіровоградській області діятимуть сім опорних лікарень.

Нагадаємо, госпітальний округ - це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги населенню такої території.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама