Здоров'я

Онколог із Кропивницького запитав в МОЗ чому в нас досі заборонений медичний канабіс (ВІДЕО)

. 6418

12 лютого у Верховній Раді відбулись парламентські слухання на тему протиракової боротьби в Україні. Серед присутніх був і лікар-онколог з Кропивницького Андрій Гардашніков, який роками виступає за якісну паліативну допомогу тяжкохворим пацієнтам.

 pain 700x350

Зокрема від задав міністерці охорони здоров'я Зоряні Скалецькій питання щодо використання медичного канабісу, зокрема як метод боротьби з приступами нудоти під час хіміотерапії.

Також він спитав чому лікар має право використовувати знеболювальний рецептурний препарат морфін, який також є наркотичним, а канабіоїдні препарати - ні.

Оскільки питань було багато, а на відповіді посадовиця мала 10 хвилин, вона не встигла відповісти, проте щодо всіх питань обіцяли розмістити відповіді на сайті МОЗ.

"Мені дійсно дуже хочеться, аби лікарі могли лікувати пацієнтів саме згідно з тими рекомендаціями, які є у всьому світі. Я не хочу оцінювати дії Міністра охорони здоров'я. Я хочу вірити в те, що Зоряна Степанівна (очільниця МОЗ - авт.) дійсно зацікавлена в тому, щоб наша паліативна допомога була якісною. А паліативна допомога - вона не тільки для онкологічних пацієнтів, а і для багатьох невиліковних хвороб і людей, яким треба зменшувати страждання", - каже у відео Гардашніков, - Я хочу, щоб МОЗ публічно сказало, що лікування - є лікування. Що у нас є інструменти контролю за психотропними речовинами, які вже є в обігу і ми просто можемо розширити перелік тих препаратів і додати ще один чи декілька. На цьому наші політики не мають спекулювати. Треба пояснити тим, хто не розуміє позицію між лікування і вживанням наркотиків для задоволення".

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама