Здоров'я

Пацієнти надалі отримуватимуть протитуберкульозне лікування в Олександрії - керівник департаменту

. 4075

Вчора в Олександрії протестували з вимогою не закривати протитуберкульозний диспансер. Але як повідомили в департаменті охорони здоров`я об`єднання відбудеться юридично, а закривати заклад в Олександрії не планують.

 d8d7a50334bc8528ba04daac17e22dc4

Як повідомляють «Подробиці», медперсонал і пацієнти побоюються, що його реструктуризація - це перший крок до закриття.

В Олександрійському протитуберкульозному диспансері нині більше ніж пів сотні пацієнтів. Приміщення лікарні відремонтоване та забезпечене медобладнанням.

"Однак уже з квітня цей заклад можуть перетворять на філію, скоротять ліжкомісця і персонал. Роботу втратить щонайменше третина працівників", - йдеться в сюжеті.

На обліку пацієнтської організації більше як тисяча людей.

- Нам повідомили, що ми приєднуємося і стаємо ланкою обласного тубдиспансеру - як відділення. Нас чекає скорочення - тому що фінансування скрізь однакове, в області там більш-менш, і за рахунок нас буде скорочення. Ми, звичайно, сподіваємося, що ми залишимося, тому що наші хворі - дуже специфічні, - каже Катерина Васильєва, заступниця головного лікаря Олександрійського протитуберкульозного диспансеру.

Як повідомив “Гречці” директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко, пацієнтам з Олександрії не доведеться їздити у Кропивницький.

- Доступність медичної допомоги для пацієнта не змінюється. Вони куди звертались - там і будуть отримувати цей вид медичної допомоги, - каже Олег Рибальченко. - З приводу скорочення лікарів - це будуть вирішувати в кожному випадку генеральні директори. У залежності від обсягу контрактування заключених національною службою здоров’я. А щоб максимально забрати всі пакети медичних гарантій ми пропонуємо їх об’єднати. Оскільки не у всіх є вся специфікація по вимогам. Не в кожному Олександрійському закладі є те, що у Кропивницькому обласному такому ж закладі. Факт об’єднання дасть можливість під однією ліцензією та юридичною особою отримати весь спектр. А якщо об’єднання не відбудеться тоді кожен буде жити на той обсяг фінансування, який доведе і зможе забрати за оголошенням НСЗУ і тоді можуть бути ризики.

Разом із тубдиспансером під "оптимізацію" потрапляють ще чотири районні медзаклади: психіатричний, наркологічний, шкірно-венерологічний і онкологічний диспансери. Рішення про це планують ухвалити депутати Кіровоградської обласної ради вже на початку березня.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама