Здоров'я

Зросла захворюваність на рак шийки матки - онколог Кропивницького

. 5274

 

Торік у Кропивницькому зафіксували зростання захворюваності на рак шийки матки вдвічі.

 rak shyyky matky nimyy vbyvcya shcho potribno.122x

Про це стало відомо сьогодні, 21 лютого, під час колегії управління охорони здоров'я.

- У нас захворюваність зросла вдвічі. У два рази зменшилася виявленість при профоглядах. Пояснення такому падінню логічного і обґрунтованого немає, - каже Олена Бондар, позаштатна лікарка-онколог міста. - Запущеність залишається високою. По місту це 25%, тобто кожен четвертий випадок.

Також пані Бондар, припустила, що, можливо пацієнтки якщо не звертаються у комунальні лікарні, то звертаються в приватні центри. Однак такої інформації в управлінні охорони здоров’я немає.

За її словами, проліковано всього 75%.

Натомість після різкого зростання наразі стабільними залишаються показники захворюваності на рак ендометрія та яєчників.

- Останні три роки почала падати захворюваність. Можливо, за рахунок впровадження ранньої діагностики - гістероскопії. Крім того, для кожного гінеколога привід направити жінку на лікування -  кровомазання в мінопаузі, - розповіла Олена Бондар. - Дуже знизилась захворюваність на рак яєчників. Після повального призначення гормонотерапії зараз показник стабілізувався. Однак ще мало часу минуло для динамічного нагляду, щоб зробити певні висновки.

 Фото in.ck.ua

Поширюйте

Коментуйте


Реклама