Здоров'я

Весна без авітамінозу: де шукати вітаміни

. 6287

 

Весняний авітаміноз. Це поняття так в’їлось у свідомість, що як тільки весняного дня нас накриває втома, а шкіра здається блідішою, діагноз ставимо собі самі. Здавалось, найпростіше рішення піти в аптеку по упаковку полівітамінів. Але чи варто витрачати гроші?

 

 

vitam

 

На питання про доцільність прийому вітамінів можна дати дві однаково правильні відповіді, розповів «Гречці» сімейний лікар Дмитро Корольков.

«Позиція вчених від медицини, яку можна сформулювати однією фразою. Потреба людського організму у вітамінах, зазвичай, забезпечується адекватним харчуванням. Крапка. Звичайно є люди, що відносяться до груп ризику по недостатньому надходженню або засвоєнню вітамінів: це малі діти, мігранти, люди на веганській дієті, особи похилого віку з неадекватним харчуванням, пацієнти з алкоголізмом, пацієнти з важкими хронічними захворюваннями. Тільки у цих груп населення і тільки після консультації з лікарем профілактичне використання вітамінів даватиме якусь користь», - каже лікар.

Проте, каже медик, з точки зору психології, навіть пусті таблетки з крейди можуть давати позитивні заспокійливі, знеболюючі та інші ефекти. Отже, застосування вітамінних пігулок може не давати ніякої лікувальної користі, але заспокоюватиме та додаватиме сил людям, що схильні до такого ефекту. При цьому не важливо, чи знає людина, що займається самонавіюванням.

«Слід сказати, що незалежно від того, якої з двох позицій дотримуватиметься кожен читач, варто пам’ятати про шкоду для здоров’я людини як нестачі, так і надлишку вітамінів, адже занадто високі дози вітамінів теж можуть напряму шкодити здоров’ю. Тому, окрім консультації у свого сімейного лікаря, всі бажаючі можуть обстежитися на вміст вітамінів у приватних лабораторіях», - каже Дмитро Корольков. – «В кінці хочу ще раз наголосити: ніяка вітамінна, мінеральна, або яка інша харчова добавка не може бути адекватним замінником здорової дієти. А здорова дієта, в свою чергу включає вживання різноманітних овочів і фруктів, молочної продукції, зернових, м’яса, горіхів та олій. Рекомендовано уникати транс-жирів, підсоложувачів, надлишку солі.»

Окремо лікар каже, що є пацієнти, які бояться придбати ранні овочі через нітрати.

«Нітрати, як хімічні сполуки, знаходяться і в нашому і в рослинному організмах. Це свого роду їжа для рослин, і їх вміст у рослинах ретельно контролюється перед продажем. Тому, вживати свіжі овочі та фрукти більш корисно, ніж боятися нітратів і ризикувати вітамінною недостатністю», - вважає медик.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама