Здоров'я

На Кіровоградщині мають бути безкоштовні ліки від гепатиту С

. 3297

 


Як повідомляє Центр громадського здоров'я у протягом грудня–лютого по регіонах розвезли близько 6000 доз препаратів для хворих на вірусний гепатит C.

 

630 360 1562919401 884 copy

Закуплені препарати — новітні ліки прямої дії, що відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки стосовно лікування гепатиту C. Курс такого лікування триває 3–6 місяців.

Препарати софосбувір/даклатасвір та софосбувір/велпатасвір універсальні, діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту C. Завдяки такому комбінованому підходу організм краще та оперативніше реагує на терапію, тому лікування відбувається значно швидше та ефективніше. А ймовірність побічних ефектів — менша в рази, ніж під час прийому ліків попереднього покоління.

Доведена ефективність курсу лікування перевищує 90%.

Мова йде такі ліки:

«Ледвір» (софосбувір/ледіпасвір) для лікування;

«Майхеп ALL» (софосбувір/велпатасвір) для лікування;

«Вільвіо» (омбітасвір/парітапревір/ритонавір) у комбінації з препаратом «Вірелакір» (дасабувір);

«Майгеп» (софосбувір) та «Майдекла» (даклатасвір).

Цьогоріч має бути поставлено ще 3 500 курсів препарату софосбувір/ледіпасвір та понад 9 600 курсів софосбувіру/даклатасвіру.

Алгоритм дій для пацієнтів із вірусним гепатитом C

Якщо у медзакладі кажуть, що ліків немає, зверніться до головного лікаря для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.
Обласні департаменти охорони здоров’я зобов’язані інформувати громадськість щодо наявності ліків у медзакладах. Актуальна інформація має бути на офіційних сайтах. Крім того, регіональні департаменти повинні моніторити залишки ліків і вакцин у кожному медзакладі області і за потреби оперативно перерозподіляти їх.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама