Здоров'я

До 1 квітня встигніть обрати свого сімейного лікаря

. 6688

 

У МОЗ нагадують, що до 1 квітня треба обрати свого сімейного лікаря, щоб отримувати оплачену державою медичну допомогу.

 front

Адже з 1 квітня стартує наступний етап реформи в системі надання медичної допомоги. Має запрацювати Програма медичних гарантій - базовий пакет медичних послуг, за який Національна служба здоров’я буде сплачувати гроші лікарням та поліклінікам. Для пацієнта надання медичної допомоги в рамках цього пакету послуг є безоплатним.

У Програму медичних гарантій входить первинна, екстрена, спеціалізована, високоспеціалізована, паліативна медична допомога, медична реабілітація та реімбурсація ліків (програма “Доступні ліки”).
Кожен українець з 1 квітня зможе отримати гарантовану медичну допомогу в рамках базового пакету медичних послуг. Для цього він має мати підписану декларацію із сімейним лікарем та направлення на консультації спеціалістів, амбулаторні обстеження, госпіталізацію, послуги медичної реабілітації та паліативної допомоги від свого лікуючого лікаря.

Направлення до гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра та стоматолога не вимагається.

Для отримання екстреної допомоги декларація не потрібна. Ця допомога надається в будь-якому разі.

За даними міністерки охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, станом на 1 березня декларації зі сімейними лікарями уклали 29 мільйонів українців. Натомість за інформацією управління охорони здоров’я в Кропивницькому, станом на 21 лютого декларування по місту склало майже 86%.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама