Здоров'я

Кропивницький придбає три апарати штучної вентиляції легень

. 3637

 

Сьогодні в міськраді відбулося екстрене засідання бюджетної комісії, де розглядали єдине питання - перерозподіл коштів на придбання трьох апаратів штучної вентиляції легень. Ціна питання - 1 млн 200 тис. грн.

 55642 29 news image

Засідання онлайн транслювала на своїй фейсбук-сторінці міська рада Кропивницького.

- Мовиться про перерозподіл видатків в галузі охорони здоров’я. Пропонується кошти в сумі мільйон 200 тисяч гривень на придбання цих апаратів перерозподілити шляхом зменшення видатків на цю суму по капітальному будівництву медичних установ. У рішенні виконкому зазначено на що саме, - каже голова комісії Олег Краснокутський. - Потім ми з вами зможемо поновити ці видатки.

Апарати будуть придбані для Центральної міської лікарні, яка є визначеною базовою лікарнею для надання меддопомоги хворим на коронавірус. У закладі охорони здоров’я передбачені 125 ліжок інфекційного профілю та 12 боксів на 36 ліжкомісць та три апарати штучної вентиляції легень.

Як розповіла заступниця начальника управління охорони здоров'я Лариса Кудрик, мовиться про придбання апаратів корейського виробництва 2016 року випуску.

- Сьогодні від постачальника ми очікуємо поставку цього апарату, - каже пані Кудрик. - Апарати не експортного, а середнього класу, універсальні, для обслуговування як для дорослих, так і дітей.

В результаті депутати погодили рішення виконкому.

Нагадаємо, міський голова Андрій Райкович заявляв, що для фінансування придбання апаратів штучної вентиляції легень та засобів індивідуального захисту треба буде збирати позачергове засідання сесії міської ради.

Загалом в області наявні 175 апаратів штучної вентиляції легень, з них 13 - у Кропивницькому, та 42 - в обласній лікарні.

Наразі в Україні лабораторно підтверджені 16 випадків коронавірусу, з них - два летальних. У Кіровоградській області наразі немає ні підозр, ні випадків на коронавірусну інфекцію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама