Здоров'я

Пневмонія не причина для тесту: кого на Кіровоградщині перевірятимуть на Covid-19

. 7732

 

Наразі на Кіровоградщині перевіряють на Covid-19 лише тих, хто має ознаки хвороби прибувши з-закордону, або контактував із приїжджими чи вже хворими.

COVID19 rapid test scaled 1
Нагадаємо, 23 березня під час онлайн-брифінгу Міністерства охорони здоров’я головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив про те, що в МОЗ готують наказ про те, аби на коронавірус перевіряли всіх людей з пневмонією, а також вже померлих від запалення легень.

 

"Особисто мною дано завдання підготувати наказ Міністерства охорони здоров’я для того, щоб у всіх, які сьогодні або в попередній період були померлі і були з діагнозом "пневмонія", були забрані зразки секційного матеріалу для проведення дослідження на наявність коронавірусних хвороб", – розповів головний санітарний лікар.

Проте, очевидно наказу наразі немає.

Як повідомив під час брифінгу в Кіровоградській ОДА Олег Рибальченко, начальник департаменту охорони здоров’я, на коронавірус зараз тестують лише виключні категорії осіб: тих, хто прибув із країн, де були спалахи, спілкувався з іноземцями з тих країн, або захворілими на вірус.

Крім того, перевірку пацієнтів розпочинають за методом виключення: спершу на грип, потім на інші вірусні інфекції, якщо ж вони не підтвердяться, то людину чекатиме швидкий тест, а за потреби ПЛР тест на коронавірус. Медики зазначають, що мати одразу два віруси, доприкладу грив і коронавірус, людина не може.

За словами Рибальченка, через суспільний резонанс молоду кропивничанку, яка минулих вихідних померла від пневмонії у Центральній міській лікарні Кропивницького посмертно протестували на коронавірус. Вона не хворіла на Covid-19.

Тобто, пройти тест на корона вірус для самозаспокоєння, якщо ви маєте ознаки хвороби неможливо.

« Ми будемо тестувати пацієнтів у випадку епідемічних і медичних показань», - каже Рибальченко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама