Здоров'я

Кіровоградщина отримає субвенцію на інсулін

. 3020

 

Регіони отримають понад 651 мільйон гривень на забезпечення інсуліном пацієнтів з діабетом.

6783

Як повідомляє пресслужба НСЗУ, відповідну Постанову Кабмін прийняв на засіданні сьогодні, 25 березня.

Цим рішенням кошти, які були передбачені на забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом у Програмі медичних гарантій, були спрямовані у субвенцію для регіонів.

Наразі забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом адмініструє місцева влада. У розпорядження якої і пішли гроші згідно з рішенням Кабміну. Ці кошти будуть розподілені між областями. Відповідальність за їхнє ефективне та раціональне використання лежить саме на органах місцевого самоврядування.

Раніше кошти на забезпечення хворих на діабет, які потребують інсулінотерапії, були закладені у Програмі медичних гарантій, яка у повному обсязі стартує з 1 квітня 2020 року. Разом з тим, забезпечення повноцінного виписування та відпуск препаратів інсуліну для лікування хворих на діабет за електронним рецептом можливі за умови готовності всіх учасників процесу: аптек, лікарів, фармвиробників та пацієнтів. Нині ця підготовка триває. І зараз планується, що адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну перейде до НСЗУ з 1 жовтня 2020 року. НСЗУ стане єдиним платником за програмою, рецепт буде виключно електронним. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама