Здоров'я

Медзаклади Кіровоградщини готують до хвиль боротьби з коронавірусом

. 2998

 

В області пацієнтів з коронавірусною інфекцією прийматимуть на лікування “хвилями”. Таку схему визначили для всіх регіонів на всеукраїнському рівні.

 87397119 2975486802464420 5836573823247319040 n

Про це під час брифінгу сьогодні, 27 березня, повідомив керівник департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Зміни в структурі медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 пов'язані з стартом з 1 квітня другої черги медреформи та контраткуванням медзакладів з Нацслужбою здоров'я. 

За словами пана Рибальченка, наразі в області підготували “першу хвилю” до прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Мовиться про обласну лікарню, стаціонар Центральної міської лікарні №1, а за необхідності до них будуть долучені Олександрійська міська лікарня, Добровеличківська районна лікарня, Маловисківська районна центральна лікарня.

Лікарні визначені згідно з національними вимогами.

- Кожна лікарня, яка стикатиметься з контингентом таких пацієнтів має мати щонайменше чотири апарати штучної вентиляції легень, є централізована подача кисню, або наявність кисневих концентраторів, є відділення інтенсивної терапії, інфекційне відділення, є від чотирьох анестезіологів у кадровому складі, є терапевти, педіатри, інфекціоністи, інші фахівці, які можуть бути залучені для надання медичної допомоги бригадним способом, - каже пан Рибальченко.

Решта госпітальних баз (їх загалом 9), за словами пана Рибальченка, наразі дооснащуються. І будуть залучені по необхідності в залежності від кількості пацієнтів.

- Говоримо про те, що буде задіяно чотири хвилі лікування пацієнтів. Друга хвиля - чотири лікувальні заклади, які доєднаються до тих п’яти визначених. Вони наразі контрактують НСЗУ для того, щоб отримати окремий тариф на оплату послуг пацієнтів з таким видом захворювання. На третій хвилі долучаться лікарні, які можуть бути задіяні у випадку, якщо ситуація не буде локалізована саме в цих лікувальних закладах і буде потреба в збільшенні чисельності ліжкового фонду. Це багатопрофільні лікарні, які здійснюють планове лікування пацієнтів і зараз їх не мають. Наприклад, це обласний госпіталь ветеранів війни або інші монопрофільні лікувальні заклади, які мають відповідний персонал і також можуть надавати медичну допомогу таким пацієнтам. Третя хвиля буде забезпечувати необхідний момент госпіталізації пацієнтів для перезавантаження першої хвилі. І таким чином хвилі будуть повторюватися. На четвертій хвилі можуть бути залучені місця обсервації, які визначає місцева влада.

Решта незадіяних закладів з 1 квітня працюватимуть у звичайному режимі. Приміром, онкоцентри, кардіоцентри, туберкульозні диспансери.

Нагадаємо, у Кропивницькому визначили місце обсервація для медиків, які контактуватимуть з хворими на COVID-19 - міська лікарня на базі колишньої МСЧ №19.

Нині на Кіровоградщині не зафіксовано жодного випадку коронавірусної інфекції.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама