Медзаклади Кіровоградщини готують до хвиль боротьби з коронавірусом

15:25, 27 Березня, 2020

 

В області пацієнтів з коронавірусною інфекцією прийматимуть на лікування “хвилями”. Таку схему визначили для всіх регіонів на всеукраїнському рівні.

 

Про це під час брифінгу сьогодні, 27 березня, повідомив керівник департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

Зміни в структурі медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 пов’язані з стартом з 1 квітня другої черги медреформи та контраткуванням медзакладів з Нацслужбою здоров’я. 

За словами пана Рибальченка, наразі в області підготували “першу хвилю” до прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Мовиться про обласну лікарню, стаціонар Центральної міської лікарні №1, а за необхідності до них будуть долучені Олександрійська міська лікарня, Добровеличківська районна лікарня, Маловисківська районна центральна лікарня.

Лікарні визначені згідно з національними вимогами.

– Кожна лікарня, яка стикатиметься з контингентом таких пацієнтів має мати щонайменше чотири апарати штучної вентиляції легень, є централізована подача кисню, або наявність кисневих концентраторів, є відділення інтенсивної терапії, інфекційне відділення, є від чотирьох анестезіологів у кадровому складі, є терапевти, педіатри, інфекціоністи, інші фахівці, які можуть бути залучені для надання медичної допомоги бригадним способом, – каже пан Рибальченко.

Решта госпітальних баз (їх загалом 9), за словами пана Рибальченка, наразі дооснащуються. І будуть залучені по необхідності в залежності від кількості пацієнтів.

– Говоримо про те, що буде задіяно чотири хвилі лікування пацієнтів. Друга хвиля – чотири лікувальні заклади, які доєднаються до тих п’яти визначених. Вони наразі контрактують НСЗУ для того, щоб отримати окремий тариф на оплату послуг пацієнтів з таким видом захворювання. На третій хвилі долучаться лікарні, які можуть бути задіяні у випадку, якщо ситуація не буде локалізована саме в цих лікувальних закладах і буде потреба в збільшенні чисельності ліжкового фонду. Це багатопрофільні лікарні, які здійснюють планове лікування пацієнтів і зараз їх не мають. Наприклад, це обласний госпіталь ветеранів війни або інші монопрофільні лікувальні заклади, які мають відповідний персонал і також можуть надавати медичну допомогу таким пацієнтам. Третя хвиля буде забезпечувати необхідний момент госпіталізації пацієнтів для перезавантаження першої хвилі. І таким чином хвилі будуть повторюватися. На четвертій хвилі можуть бути залучені місця обсервації, які визначає місцева влада.

Решта незадіяних закладів з 1 квітня працюватимуть у звичайному режимі. Приміром, онкоцентри, кардіоцентри, туберкульозні диспансери.

Нагадаємо, у Кропивницькому визначили місце обсервація для медиків, які контактуватимуть з хворими на COVID-19 – міська лікарня на базі колишньої МСЧ №19.

Нині на Кіровоградщині не зафіксовано жодного випадку коронавірусної інфекції.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині протестують на коронавірус людей, які перебувають на самоізоляції
1584190517 89443978 789264728229542 7558525477497864192 n copy
вше
У Кропивницькому вихованцям дитбудинку подарували ноутбуки для дистанційного навчання (ФОТО)
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024