Здоров'я

Поради лікаря: ​​як зберегти зір під час карантину

. 4333

 

В умовах карантину час користування телефоном, планшетом та комп'ютером може збільшуватись до 16 годин на добу. Однак тривале використання гаджетів значно підвищує ризик розвитку захворювань ока, що можуть призвести до втрати зору.

 

1a90ea70ab1963a656a1bc96248bac46551e722b

Поради від лікарки-офтальмолога, експертки МОЗ Любов Денисюк "Як зберегти зір під час карантину?" опублікували на телеграм-каналі “Лікарі-експерти України”.

Отже:

2b2c461ac0037316dbf1f

Дуже важливо відпочивати від використання гаджетів. Оптимальний варіант — 7-10 хвилин відпочинку кожні 45-60 хвилин активної роботи очей. Головне — не відпочивати від планшета в телефоні і навпаки. Гарний приклад відпочинку для очей — це погляд на предмети, розташовані щонайменше за 5 метрів від вас, гімнастика та навіть просто погляд у вікно на кілька хвилин.

Також при роботі з гаджетами важливо стежити за яскравістю екрана, розміром тексту, положенням екрана, а також за рівнем загальної освітленості приміщення.

Дрібний текст та темний екран змушують очі напружуватися, що призводить до їх перевтоми. Такий же негативний ефект буде і при занадто яскравому налаштуванні екрана на тлі погано освітленого приміщення.

Спробуйте розташувати екран таким чином, щоб ваш погляд ніби падав зверху вниз, — це зменшить навантаження на м'язовий апарат, а також дозволить краще зволожувати поверхню ока.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама