Здоров'я

Куди можна звертатися в разі відмови тестування на Covid-19

. 3592

 

У разі відмови тестування на Covid-19 українці можуть звертатися на телефон “гарячої лінії” Міністерства охорони здоров’я України, яку було переформатовано під звернення громадян про відмову в тестуванні.

unnamed 2

Про це повідомив сьогодні, 7 квітня, під час онлайн-брифінгу заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

- Ви можете зателефонувати, що в тій чи іншій області, районі, місті, населеному пункті було відмовлено в заборі матеріалів для тестування, якщо були підстави проведення такого тестування, - зазначив Віктор Ляшко.

 

“Гаряча лінія” МОЗу - 0 800 505 201.

Також пан Ляшко зазначив, що не потрібно зловживати тестуванням.

В першу чергу потрібно дотримуватися наступного алгоритму: при наявності симптомів, характерних для коронавірусу, необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря, який встановить діагноз та направить мобільну бригаду для забору зразків для діагностування. Ті, хто не підписав декларацію із сімейним лікарем, а у разі підозри з наявними симптомами щодо коронавірусу, повинні зателефонувати на номер швидкої медичної допомоги «103», диспетчер якої спрямує та викличе мобільну бригаду.

Наразі в країні можуть тестувати усі випадки підозр на Covid-19, а також тестують кожен випадок пневмонії в стаціонарах та біологічний матеріал померлих від пневмоній.

Нині, за словами пана Ляшка, країна готово проводити у вірусологічних лабораторіях 30 тисяч ПЛР-тестувань на тиждень. Наразі працюють над тим, аби збільшити потужності ПЛР-тестування до 80 тисяч на тиждень.

- Зараз ситуація така, що ми тестуємо близько півтори тисячі зразків в день, - зазначив Віктор Ляшко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама