Здоров'я

Що варто знати про пневмонію під час пандемії коронавірусу

. 7584

 

Пневмонія — одне із ускладнень, що може розвинутися внаслідок захворювання на COVID-19.

 fc112cbef54859341b91a20112af5dab

Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Центр громадського здоров’я України.

Пневмонія, або запалення легень, є формою гострої респіраторної інфекції, що вражає передусім альвеоли - основний функціональний елемент легень.

У здорової людини альвеоли наповнені повітрям, а у хворого на пневмонію в альвеолах накопичуються слиз та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання.

Симптоми пневмонії:

- підвищення температури тіла (до 38–39 °C, рідше — до 37,2–37,4 °C);
- кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути - «сухе» покашлювання;
- відчуття браку повітря;
- зниження апетиту;
- втома, сонливість, пітливість;
- задишка внаслідок фізичного навантаження, інколи біль за грудиною;
- втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
- свистячі хрипи під час дихання.

За пневмонії часто вислуховують хрипи в легенях. Але вислухати їх удається не завжди. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.

У ЦГЗ наголошують, якщо ви відчули симптоми ГРВІ: високу температуру, сухий кашель, ускладнене дихання — терміново зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і, за потреби, призначити відповідне лікування.

Якщо у вас немає сімейного лікаря, укласти декларацію можна у зручний для вас час. Це безплатно. Телефон інформаційно-довідкової служби: 16-77.

Якщо ви не знаєте, до кого звернутися, телефонуйте на “гарячу лінію” Центру громадського здоров’я України для консультації про коронавірусну інфекцію: ‪0-800-505-840‬.

Нагадаємо, в Україні вже тестують кожен випадок пневмонії в стаціонарах та біологічний матеріал померлих від пневмоній.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама