Здоров'я

Препарат “Плаквеніл” включать до програми “Доступні ліки”

. 3334

 

Препарат “Плаквеніл”, який наразі використовують для лікування хворих на COVID-19, а загалом ним користуються хворі на системний червоний вовчак внесуть до програми реімбурсації ліків.

 d2e depositphotos 194195482 l 2015

Про це повідомляє МОЗ.

Наразі міністерство вже домовилося з компанією-виробником про додаткові безперебійні поставки цього медикаменту по всій країні протягом року.

«Для нас важливе кожне життя. Люди, які хворіють на системний червоний вовчак, мають знати, що дефіциту „Плаквенілу” ми не допустимо і що вони будуть забезпечені ним безперебійно. Таких хворих у країні близько 14 тисяч. Ми розробили механізм, який дозволить уникнути нестачі цього препарату навіть на тлі його використання під час епідемії коронавірусу, - каже очільник МОЗу Максим Степанов. - Ця партія буде доступною саме для хворих на червоний вовчак та інші системні захворювання. Препарат буде включено у програму “Доступні ліки”, і його можна буде придбати лише за електронним рецептом та у визначених аптеках по всій країні».

Під час спалаху пандемії коронавірусу “Плаквеніл” почали використовувати також для лікування COVID-19, що призвело до ажіотажу навколо цього медикаменту в аптеках. Однак у МОЗ наголошують,самолікування є небезпечним для здоров’я, тому будь-яке лікування, особливо такими специфічними препаратами, повинно відбуватися виключно під наглядом та за призначенням лікарів.

Раніше очільник МОЗу говорив про те, що 3 квітня в регіони доставлять 2250 упаковок препарату “Плаквеніл”, який застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, в програму “Доступні ліки” є препарати для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом ІІ типу. А цьогоріч з жовтня мають додати інсулін.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама