Здоров'я

Алкоголь і Covid-19: НСЗУ розвінчала міф про "дезінфекцію" організму

. 2090

 

Завдяки міфам, що стрімко поширюються у суспільстві, багато хто вважає, що алкоголь може захистити від коронавірусу, а тому використовують його не лише для дезінфекції поверхонь, але й внутрішньо для «дезінфекції» організму.

original 12 04 2020 10 04 57 19432298
Центр громадського здоров’я, нагадує вживання алкоголю (особливо надмірне, тобто великими дозами) під час пандемії становить низку небезпек.

 

1. Вживання алкоголю послаблює імунну систему і знижує здатність організму протистояти інфекційним захворюванням.
2. Надмірне вживання алкоголю збільшує ризик виникнення гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС), одного з найважчих ускладнень COVID-19.
3. Стан алкогольного сп’яніння (навіть легкого) може стати причиною порушення карантину, недотримання правил безпеки, які можуть погіршити ситуацію з поширенням вірусу.
4. Алкоголь збільшує ризик, частоту та тяжкість вчинення насильства (насильство над партнером, дітьми, сексуальне насильство, жорстоке поводження з людьми похилого віку тощо), що особливо небезпечно в умовах карантину, коли люди перебувають в одному приміщенні протягом тривалого періоду часу.
5. Ізоляція вдома може провокувати стрес, тривожні стани, панічні напади чи депресію, які можуть посилюватися при вживанні алкоголю. Окрім того, вживання алкоголю, особливо у великих дозах, може підвищити ризик самогубств.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама