Здоров'я

Як медзакладам будуть платити за лікування пацієнтів з COVID-19

. 3331

 

У рамках Програми медичних гарантій затвердили окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою COVID-19.

 hroshi

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладе договори з закладами охорони здоров’я та платитиме їм за надання допомоги таким пацієнтам. Загалом на це додатково виділено понад 15 млрд грн.

Пакети медичних послуг передбачатимуть:

1. Оплата за роботу мобільної бригади

Йдеться про оплату роботи мобільних бригад, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, ЦПМСД або інших закладів охорони здоров’я. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам мобільних бригад у розмірі до 300%. В умовах фінансування зокрема є те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

2. Оплата екстреної медичної допомоги

Йдеться про оплату медичної допомоги, що надається центрами ЕМД, у зв’язку із збільшенням навантаження на бригади ЕМД. Оплата центрам ЕМД визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам спеціальних бригад ЕМД у розмірі до 300%.

3. Оплата за cтаціонарну медичну допомогу

Оплата буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг - зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, у тому числі анестезіологів тощо.

Тариф на оплату цих послуг включає фінансове забезпечення:

- здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я, які задіяні до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) у розмірі до 300%;
- надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) всіх ступенів важкості згідно з протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженим МОЗ;
- доступності усіх необхідних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів. Засоби індивідуального захисту, а також частина лікарських засобів закуповуються за централізованими програмами МОЗ.

Заклади, які госпіталізовували пацієнтів попри те, що не входили в перелік тих, які визначені керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та не відповідають умовам закупівлі, зможуть укласти договір з НСЗУ за окремим пакетом медичних послуг на один місяць (квітень). Проте подальші госпіталізації в такі заклади будуть заборонені, оскільки така практика наражає на ризик інфікування як медичних працівників, так і пацієнтів з іншими захворюваннями.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама