Здоров'я

В Україні анонсували зміни в медреформі

. 2910

 

У МОЗ анонсували зміни в медреформі, що стартувала 1 квітня.

 likuvalni zakladi rivnenshchini yaki shche ne ukla20180625 5006

Про це стало відомо сьогодні, 5 травня, під час ранкового онлайн-брифінгу, присвяченого реформуванню медичної галузі України на доручення Президента України.

- Українська медицина потребує справжньої реформи. Реформи, яка має запрацювати як для медичних працівників, так і для пацієнтів, - зазначив очільник МОЗ Максим Степанов. - Той процес, який стартував 1 квітня важко назвати справжньою реформою.

Така реформа, за словами очільника МОЗу, передбачає звільнення близько 50 тис. медпрацівників, закриття 332 лікарень і це все через дефіцит фінансування. Більша половина медзакладів у 2020 році, які уклали договори з НСЗУ отримають менше фінансування, ніж в 2019 році.

- Це не означає, що ми збираємося згортати реформу. Навпаки її треба реалізувати, але суттєво змінивши, - зазначив Максим Степанов.

Міністр розповів про плани цих суттєвих змін медреформи. Мовиться про те, що до 1 червня змінять принципи фінансуванні й всі заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану меддопомогу отримають фінансування з держбюджету не менше, ніж в 2019 році. Усе фінансування йтиме через НСЗУ.

З 1 червня за держпрограмою медичних гарантій будуть додаткового фінансуватися такі пакети: первинна медична допомога, екстрена медична допомога, гострий інфаркт міокарда, гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах та чотири пакети для лікування COVID-19.

За словами очільника МОЗу, на підвищення зарплат медикам необхідно додатково виділити 11 млрд грн. Мовиться про те, щоб вже цьогоріч медики отримали збільшення зарплати не менше ніж до 50%.

З 11 травня стартує детальна експертиза медичної інфраструктури. Також МОЗ розпочинає розробку та затвердження держстандартів надання медичної допомоги із залучення експертів, науковців. На основі отриманих даних МОЗ розробить тарифи медичних послуг, які вже запрацюють у 2021 році. За словами голови комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, у наступному році на медицину потрібно закласти фінансування системи охорони здоров'я вдвічі більше, до 6% ВВП.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама