Здоров'я

У Кропивницькому онкоцентрі держфінансування покриє приблизно 50% потреби - головний лікар

. 3846

Оскільки з 1 квітня стартував другий етап медреформи, гроші мають йти за пацієнтом. Як повідомив Костянтин Яриніч, наразі у онкоцентрі Кропивницького через брак пацієнтів і коштів бракує. Довелось відправляти лікарів у відпустки.

  106100376 mediaitem106100375

Якщо до карантину Кіровоградський обласний клінічний онкологічний центр щодня відвідувало близько 200 пацієнтів з міста та області, то на сьогодні їх 30.

За його словами, фінансування, яке сьогодні видали, воно не відповідає тому об’єму навантаження, який очікують в подальшому.

Каже, грошей бракуватиме і тоді, коли пацієнтів прийматимуть в звичному до карантину режимі.

- Коли буде повноцінне навантаження буде така ситуація, що умовно кажучи, ми приймали тисячу хворих. А їх буде 1500, тому що є хворі, яких ми не приймали за час карантину. Навантаження буде набагато більше. В той же час НСЗУ сказала, якщо ми будемо приймати більше хворих ніж приймали в 2018 році, то нам ці гроші оплачуватись не будуть. Це знущання над медичною системою і над пацієнтом. Якщо пацієнтів стає більш, то «вибачте це ваші проблеми за які гроші їх лікувати, і так не вистачає, але ще й будете приймати безкоштовно чи за власний кошт» - це цинізм такий державного рівня, - каже Яриніч.

Передбачає, що після карантину коштів вистачатиме десь на 50% від потреби.

-У нас відповідь абсолютно чітка і проста – на що вистачає грошей, те ми будемо надавати безкоштовно. На що не вистачає, вибачте, це буде лягати на плечі пацієнтів. Про це треба казати відверто, про це я казав і в кабінеті очільника області Андрія Балоня, неодноразово казав голові обласної ради Олександру Чорноіваненку. Про це я постійно кажу в департаменті охорони здоров’я.
Це нас очікує, коли пацієнти будуть скаржитись, що ми не надаємо безкоштовну медичну допомогу, але ми надаємо в тому розрізі в якому є фінансування. А його не вистачає приблизно на 50%.

Як повідомили в пресслужбі ОДА, наразі питання знаходиться в процесі вирішення.

 Нагадаємо, днями в Україні анонсували зміни у другому етапі медреформи, яка стартувала з квітня.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама