Здоров'я

Питання фінансування дитячого протитуберкульозного санаторію на Кіровоградщині переглянуть у МОЗ

. 3831

 

З 1 квітня Староосотський дитячий протитуберкульозний санаторій не фінансується, адже санаторні послуги не входять до пакету фінансування від НСЗУ. Однак очільник МОЗу в ефірі ток-шоу “Право на владу” розповів, що питання фінансування таких санаторіїв по Україні розглянуть в рамках переосмислення медичної реформи.

hroshi

- Наш санаторій 74 роки надавав фтизіатричну допомогу діткам Кіровоградщини. На сьогодні це єдиний дитячий санаторій в Кіровоградській області. Така ситуація, мабуть, і в інших регіонах України з дитячими санаторіями, - розповіла в ефірі директорка директорка КНП "Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій” Надія Левченко. - Ситуація в нас така, що ми не ліквідовані, але й не фінансуємося.

На що міністр охорони здоров’я України відповів, що такі заклади потрібно модернізувати.

- Хтось вирішив так, що нам ці санаторії не потрібні й діткам немає де проходити реабілітацію. Ніхто не вирішив, що їх, мабуть треба модернізувати, зробити якось по-іншому, щоб вони були більш ефективними, - каже Максим Степанов. - Мені потрібна реабілітація, реабілітація хворих на туберкульоз, бо це важливо. Це саме про турботу про пацієнта, а не про якісь цифри. Ми будемо розбиратися по кожному окремому випадку, в тому числі тут. Розумію, що все фінансування йде через Національну службу здоров’я. Однак такого пакету на фінансування не існує. Тому звідки в них може взятися фінансування. Саме для того ми зараз збираємося найперше внести певне переосмислення медичної реформи, щоб не ми допускали закриття медичних закладів. Щоб в нас був період на їх модернізацію. Щоб ми не закривали бездумно, не звільняли всіх. А наші пацієнти, маленькі пацієнти не залишалися без надання медичної допомоги.

Нагадаємо, в області планують виділити кошти Староосотському санаторію Староосотському санаторію, який вже другий місяць без фінансування.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама