Здоров'я

Долікували до пневмонії: історія кропивничанки, яка спробувала поскаржитись на лікарів

. 10537

У Кропивницькому управління охорони здоров’я відмовилось давати відповідь на скаргу через халатність лікарів, бо її написала родичка пацієнтки, а не сама потерпіла.

zhaloba

Не помітили двостороннє запалення легень

Пані Алла, хрещена кропивничанки Валентини Онищенко, потрапила в лікарню із двостороннім запаленням легень 1 травня. За словами Валентини, аби її перевірили на коронавірус і забрали в лікарню, їй довелось майже скандалити зі швидкою, аби ті приїхали, а черговий лікар поліклініки взагалі пропонував звернутись в медзаклад наступного дня.

«Хрещеній цього року виповниться 60. Відповідно, вона в зоні ризику коронавірусу. 27 квітня вона звернулась у поліклініку № 5 із затрудненим диханням та температурою, яка не збивалась. Їй відкрили лікарняний і відправили лікуватись додому. Їй не ставало краще. Через два дні вона знову звернулась у поліклініку, але нічого підозрілого лікар не помітив. Ні на рентген, ні на комп’ютерну томографію не відправив», - каже Валентина.

1 травня хворій стало ще гірше. Вона зателефонувала сімейному лікарю.

«Їй порадили залишатись вдома та продовжувати пробувати знизити температуру. На прохання викликати швидку лікар відповів, що телефонувати у швидку, давати направлення не буде, так як і сама лікарка знаходиться на лікарняному, і якщо хворій вкрай необхідно, щоб викликали 103 самостійно», - каже Валентина.

Коли пані Алла зателефонувала у швидку, їй сказали, що без виїзду додому сімейного лікаря, взяття тестів на Covid-19, отримання направлення на госпіталізацію, вони не приїдуть. Після звернення у швидку, жінці зателефонував черговий лікар Поліклінічного відділення № 5, та повідомив, що сьогодні на огляд не прийде.

«Сказали, що проводити огляд у вихідний день по обіді лікар не буде, мазки на ПЛР-тести за 1 травня вже здали у лабораторію. Лікар порекомендував пробувати понижувати температуру дома та прийти у поліклініку наступного дня, - каже дівчина. – Коли хрещена подзвонила мені, бо не знала як вчинити, у швидку подзвонила вже я. Пояснила ситуацію, вони також відмовлялись виїжджати. Але після того як я сказала, що надам ситуації розголосу, звернусь до ЗМІ і на всі гарячі лінії, на які тільки зможу, приїхали».

Оглянувши пацієнтку медики швидкої почули хрипи в легенях і відвезли пацієнтку в інфекційне відділення Центральної міської лікарні. У неї взяли тести на Covid-19, який не підтвердився, і зробили рентген, який показав двосторонню пневмонію. Наступні два тижні жінка провела у лікарні.

Право на скаргу має лише пацієнт?

«Що було б з нею, якби вона була сама? Не було мене, яка набралась нахабства видзвонювати і вимагати. Вона просто згоріла б дома, а потім сказали б «до лікарів звернулась запізно», - каже Валентина.

4 травня, коли хрещена лікувалась у стаціонарі, вирішила написати офіційну скаргу щодо ситуації на управління охорони здоров’я.

«У скарзі описала ситуацію із датами та прізвищами медиків, і попросила пояснити, як тиждень не помічали проблем і допустили двосторонню пневмонію, чому не направили на рентген чи КТ та відмовились оглянути її 1 травня», - розповідає.

Минулого тижня зателефонувала в управління, аби дізнатись про розгляд скарги. Там телефоном їй сказали, що відповідь ще готують, але, мовляв, її хрещена бреше – сама відмовилась від рентгену.
«Це цілковита брехня. Хочу, щоб вони мені глянули в очі і сказали, що вона сама відмовилась. По-перше, у неї були нещодавно інші проблеми зі здоров’ям, і вона не нехтувала б змогою перевіритись. По-друге, якщо вона відмовилась, має бути письмова відмова. Де вона?», - каже дівчина.

Отримавши відповідь від управління, дізналась, що нібито вони перевірили факти, але інформацію їй не нададуть, бо немає доказів, що вона є законним представником потерпілої.

vidpovid

Валентина каже, тепер подбає, аби хрещена повторно написала скаргу в управління, департамент ОДА та МОЗ і ситуацію таки розглянули.

«Гречка» у свою чергу звернулась із інформаційним запитом до управління охорони здоров’я, аби отримати роз’яснення, хто має право скаржитись на дії лікарів, якщо сам пацієнт фізично не здатний це зробити, і які документи має надати, аби отримати інформацію. А також до юристів, аби отримати фахові роз'яснення як правильно скаржитись на дії медиків.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама