Здоров'я

На Кіровоградщині планують створити центр соціально небезпечних захворювань (ФОТО)

. 2028

У Кіровоградській області в рамках стратегії розвитку протитуберкульозної системи розпочалась робота зі створення Центру соціально небезпечних захворювань.

 

20052017ico

Про це повідомляє пресслужба ОДА.

«Тема протидії поширенню туберкульозу є надважливою. За минулий рік на Кіровоградщині цю хворобу виявили в 17 дітей і близько 700 дорослих. Створення єдиного закладу, де зможуть отримувати медичну допомогу люди з соціально небезпечними хворобами, дозволить оптимізувати систему та кадровий потенціал», - зазначила заступниця голови ОДА Тетяна Волинець.

Наразі департамент охорони здоров’я знаходиться у пошуку приміщення для центру, яке б відповідало необхідним вимогам.

«За умов створення центру та дотримання інфекційного контролю Кіровоградщина зможе потрапити в державний пілотний проєкт, який передбачатиме фінансову підтримку закладу та його оснащення сучасним обладнанням», - додала Тетяна Волинець.

Обласний протитуберкульозний диспансер, який функціонує сьогодні, складається з двох підрозділів.

Безпосередньо в закладі в Кропивницькому проводиться діагностика захворювання на туберкульоз, консультація пацієнтів і лікування дітей. Натомість стаціонарне відділення для дорослих розташовується у с. Івано-Благодатне Кропивницького району. У диспансері одночасно може лікуватися до 210 хворих. За рік у закладі допомогу отримують близько 1200 пацієнтів із туберкульозом.

Нагадаємо, в рамках другого етапу медреформи змін зазнає низка медзакладів які займались лікуванням хворих на туберкульоз.

В Олександрії протестували з вимогою не закривати протитуберкульозний диспансер. Але як повідомили в департаменті охорони здоров`я об`єднання відбудеться юридично, а закривати заклад в Олександрії не планують.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама