Здоров'я

Одужання від COVID-19 не гарантує стійкого імунітету, - заввідділенням обласної лікарні

. 2670

Ті, хто перехворів на коронавірус навесні, можуть знову захворіти восени-взимку, коли фахівці очікують нового сплеску захворюваності, каже завідувач пульмонологічного відділення Кіровоградської обласної лікарні Олександр Рижко.

- Я наведу приклад: вакцинація від грипу А та B робиться щороку, - сказав лікар. - По-перше, за рік імунітет слабшає, по-друге, вірус знаходиться в постійному процесі мутації, постійно змінюється. Модель вакцини єдина, але до неї вносять зміни, які з’являються за рік. Беруть саме той варіант вірусу, який найбільше розповсюджений, і на його основі виробляють малої активності антигени, які вводяться в організм. Реагуючи на введення цих антигенів, організм виробляє власні антитіла. Але, на жаль, цей імунітет нестійкий, його вистачає в середньому на 6-9 місяців. Це і є відповідь на питання (про можливість повторного зараження. – Авт.). Звичайно, воно можливе.

Рижко наголосив також, що за законами епідеміології обов’язково будуть і друга, і третя хвилі епідемії, та підтримав ініціативу очільника Кропивницького про створення спеціалізованого відділення у Центральній міській лікарні.

За відповідний проект рішення депутати міськради обласного центру мають голосувати завтра, 26 травня. Наразі обласний центр не має спеціалізованого відділення для лікування вірусних пневмоній та інших важких респіраторних захворювань.

- На сьогоднішній день актуальними вважаються 200 респіраторних вірусів, причому є такі, які повністю не ідентифіковані, - зазначив пульмонолог. - Тільки за останні 20 років відкрито 4-5 нових. Проблема є, вона буде повторюватись, і це питання треба вирішувати.

Довідково: Олександр Рижко - лікар вищої атестаційної категорії, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА за спеціальністю «пульмонологія». З 1993 року очолює профільне відділення, яке в березні-квітні приймало хворих з найтяжчими ускладненнями COVID-19.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама