Здоров'я

Як виглядає бокс для пацієнтів з підозрою на коронавірус у Кропивницькому (ФОТО)

. 9638

Пацієнти показали як виглядають бокси і палати, де перебувають пацієнти з підозрою на коронавірус у Кропивницькому.

palat 2

Фото боксу за березень 2020

Олена Іванова опублікувала фотографії боксу де лежать пацієнти з підозрою на коронавірус у Центральній міській лікарні Кропивницького.

"Ізолятор тимчасового утримання" хворих з підозрою на коронавірус. На першому фото, "вишенька на торті", туалет", - пише жінка.

palat 4

palat 5

palat 3

palat 7

Фото розмите, проте видно, що це стілець з діркою під який підставляють відро.
Як повідомили "Гречці" пацієнти, які також лікувались у закладі, частина з них теж перебувала в подібних палатах. Імпровізований туалет навіть не відгороджується ширмою. Так само в палаті немає води, аби хоча б помити руки.

У той же час умови у звичайних палатах і частині боксів інфекційного відділення є і трохи кращі.

"Матраци старі і драні. Ковдри такі, що тільки собаці в будку. Ліжка скрипучі і старі з розтягнутими сітками. Білизну треба свою. І ковдру краще з собою мати, бо ті, що є не гріють, а додаткової випросити неможливо. У боксах дуже холодно, аж вогко, тепло давали тільки вночі, цілий день ми лежали у светрах і шкарпетках. На кожен бокс окремий санвузол. Там умивальник і унітаз. В боксі 4 ліжко-місця. Відстань між ліжками десь 30-40 см.
Коли мене тільки поклали, я лежала в тому боксі з двома жіночками. То нам ніхто не забороняв ходити по відділенню. А вже коли у моєї сусідки запідозрили коронавірус, то нас трьох поклали, кожну в окремий бокс і навіть в коридор не дозволяли вийти.
Потім з боксу перевели до палати. В палатах стіни обідрані, стелі порепані, але тепло. У коридорі ремонт зроблено. Вбиральня ще радянських часів. Страшна червона плитка, але сантехніка не новісінька. Проте видно, що не радянська: в гарному стані, крім ванни. У вбиральні нові перегородки з пластику. Душ прийняти неможливо. Давали теплу воду у відрі, можна з ковшиком якось помитися", - розповіла "Гречці" Юлія, яка лікувались у відділенні в березні. Коронавірус у неї не підтвердився.

 ОНОВЛЕНО.  Ситуацію пояснили в управлінні охорони здоров'я.

"Ковідний госпіталь на 90 ліжок розміщений на базі відремонтованого дитячого інфекційного відділення, де на сьогоднішній день перебуває 55 пацієнтів.

На жаль, кількості ковідних ліжок не вистачає для розміщення всіх госпіталізованих з підозрою на COVID‑19. Тому їх спрямовують в доросле інфекційне відділення, яке ще знаходиться в старому ще невідремонтованому приміщення.

Хворі перебувають у ньому протягом доби до отримання результатів аналізу ПЛР-тесту. Якщо діагноз підтвердиться хворого переводять до ковідного шпиталю (відремонтованого приміщення), у разі негативного – до терапевтичного відділення, де лікуються хворі на пневмонію.

Пандемія коронавірусної інфекції поставила новий виклик перед медиками.

Тому наступним кроком є створення на території Центральної міської лікарні сучасного спеціалізованого відділення для лікування хворих на коронавірусну інфекцію шляхом реконструкції терапевтичного відділення та міськогодіагностичного центру, на що у міському бюджету виділено 25,0 млн грн.

Планується ввести це відділення в роботу вже восени цього року, щоб надавати хворим на легеневі хвороби необхідну якісну допомогу", - пояснили в управлінні охорони здоров'я.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама