Здоров'я

Що хоче зробити Яриніч, якщо очолить Національну службу здоров'я: співбесіда кандидата (ВІДЕО)

. 7894

 


Міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів співбесіди з кандидатами на очільника Національної служби здоров’я. Серед 12 претендентів і очільник онкоцентру з Кропивницького, екс-нардеп Костянтин Яриніч.

 

jaryn

На офіційному ютуб-каналі Національного агентства України з питань державної служби опублікували записи всіх співбесід з усіма кандидатами.

Співбесіда з Яринічем починається на 2:05:51 хвилині.

За словами кандидата, одним із перших його кроків, якщо отримає посаду, буде з’ясувати проблеми в роботі електронної системи охорони здоров’я E-health.

«З цим пов’язано багато проблем. Це я кажу к практикуючий лікар, як очільник онкологічного центру. Напревеликий жаль, сьогодні медики думають більше про те як внести правильно в електронну систему, ніж над тим як лікувати пацієнта. Думають як ввійти в систему, як внести в неї випадок, як отримати кошти за пролікованого пацієнта. Налагодження от цієї роботи – це один із тих компонентів, які на сьогоднішній день, вельми потрібний для практикуючого лікаря», - сказав Яриніч.

Також він вважає, що програма реімбурсації ліків ( пацієнтам знайома як «Доступні ліки» - авт.) має оновитись.

«Є частина пацієнтів, які насьогодні не найшли своє місце в процесі реімбурсації ліків. Я маю на увазі пацієнтів, які потребують інсуліну, певне дозування ліків від цукрового діабету», - каже він.
Також він зачепив питання обрахунку тарифу на медичні послуги.

«Ніхто не бачив калькуляцію медичної послуги. Ніхто не бачив, яким чином вираховувався цей тариф, тому, якщо я стану очільником НСЗУ я запрошу в економістів інформацію, щодо формування справедливої ціни на ці тарифи, - сказав Яриніч і згодом додав - Ми маємо йти не з тих коштів, які є в держави, а з тих, які є справедливими.»

 


Нагадаємо, у транвні Яриніч казав, що Кропивницькому онкоцентрі держфінансування покриє приблизно 50% потреби.  У той же час за інформацією обласної адміністрації, цьогоріч Обласний онкоцентр отримає за програмою медичних гарантій від Національної служби здоров’я близько 78 млн грн, що на 146% більше субвенції 2019 року.

 

Кандидат вважає, 5 % ВВП держави має йти на медицину.

«Держава задекларувала, що все буде безкоштовно, проте згідно Закону про медичні гарантії не виділена та частина грошей, яку потребує галузь. Тому, при формуванні бюджету на 2021 рік і Міністерство здоров’я, і НСЗУ повинні як спільний орган відпрацювати це питання», - сказав Яриніч.

Зокрема, йому на посаді хотілось би чіткіше пропрацювати медичні протоколи і зрозуміти, що саме входить до медичних послуг і як вони будуть диференціюватись за рівнем складності.

Як повідомили на сьогоднішньому брифінгу в МОЗ, міністр визначився з кандидатурою претендента і передасть своє рішення на погодження у кабмін.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама