Здоров'я

У Малій Висці здорова дитина загинула під час пологів: породілля звинувачує лікарку

. 12082

34-річна Яніна Глушко з Малої Виски й не могла уявити, коли поступила в пологове відділення райлікарні, що її абсолютно здоровий первісток задушився під час пологів. Жінка впевнена, все через те, що вчасно не зробили кесарів розтин.

miscarriage empty room stuffed bear feature 1320W JR 1

 

Історія, як з фільму жахів

Родина жінки називає трагедію 17-годинним катуваннями.

Історію пологів у соцмережі описали рідні породіллі, які не хочуть миритися з ситуацією і замовчувати її.

Напередодні пологів Яніна пройшла огляд в акушера-гінеколога і УЗД, яке показало, що з дитиною все добре.

– Дитина в мене була доношена, здорова, 9-місячна, без вад. У Кропивницькому розтин показав, що причина смерті асфіксія (удушення – авт.) при народженні. Тобто дитина в утробі була жива, сердечко билося до останнього, але за 17 годин вона завертілася і закрутилася так, що в мене вже не було просто сил народити. Її рвали і витягували з мене, і мене рвали і розрізали, бо вже кесарів було пізно робити.

Хоча вони не зробили кесарів розтин, коли ми просили. Казали, якщо немає вашого лікаря, який робить кесарів розтин, то їдьмо в Кропивницький чи кудись. Але вони і цього не дозволили, бо мене прийняли й не відпускали, – розповіла “Гречці” пані Яніна.

Як розповідає жінка, про кесарів розтин в лікарні сказали, що треба, аби породілля попереджала, що планує кесарів розтин.

– Тобто не вони мають дивитися, що я первородка в 34 роки й що можуть бути при пологах певні ускладнення, хоча моя вагітність протікала добре.

Пологи приймала чергова лікарка Наталія Мороз, яка крім того також кілька разів робила УЗД Яніні.

– Я просила зробити кесарів розтин, бо відчувала, що щось не так. Мені було зле. Мене 17 годин катували: я кровоточила, і тиск, і ноги були, як колоди, я вже помирала, – згадує жінка і додає. – Я казала, якщо кесарів мені не хочете робити безкоштовно, то я заплачу. У мене були з собою гроші. Якщо не вистачає, то в нас ще є гроші. Тільки викликайте лікарів і щось робіть.

“Все під контролем, – так казала мені Наталія Леонідівна. – Будуть природні пологи. Усі народжували і ви народите. Ніхто нікого не буде різати”.

 

Родина шукає правди

На восьмий день Яніну виписали з лікарні.

– Мене викинули як собаку. Зняли швидко шви, бо я вже їм там набридла. Зрозуміли, що є розголос, буде слідство, – розповідає Яніна Глушко. – Навіть не дали день-два полежати в лікарні, щоб подивитися, як воно буде без швів зростатися. Написали, що я почуваю себе задовільно, що в мене все добре. У мене такий стрес і шок. А вони мені навіть не надали ніякої допомоги, ні психологічної, ні пробачення не попросили. Швидко накидали, що купити з ліків і що дома робити. Я зараз вдома лежу і за мною доглядає моя мама.

Свою правду родина Глушків буде відстоювати. Вони вже написали заяву в поліцію.

– Завтра ще мама буде довозити документи, які нам дали в лікарні. І результати УЗД, які вчора я “вибила”, бо не хотіли мені віддавати документи. Але мій журнал так і не віддали. Сказали як буде слідство, то вони подають запит і самі приходять дивляться. Звісно, якщо вони нічого там не повиривають і не попідчищають, – каже Яніна Глушко і додає. – Бо на УЗД ми не бачили, що дитина була обвита пуповиною, а тут вони вже пишуть, що було двократне обвиття пуповиною, але вчасно кесарів розтин не зробили.

Факт заяви “Гречці” підтвердила речниця Нацполіції в області Віталіна Бевзенко:

– Інформацію за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 140 Кримінального кодексу України за неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником. Обставини події будуть з’ясовані в рамках досудового розслідування.

Головний лікар Маловисківської лікарні Костянтин Чурпій у коментарі “Гречці” розповів, що проводиться службове розслідування.

– Розслідування не закінчено. Але попередньо показань до кесаревого розтину не було, – зазначив Костянтин Чурпій. – Так, то нещастя. Я співчуваю. Але часом є речі, на які ми не впливаємо.

 Фото dyvensvit.org

Поширюйте

Коментуйте


Реклама