Здоров'я

Кропивницький: випадки коронавірусу фіксували у Льотній академії, дитсадку і хлібзаводі? (ОНОВЛЕНО)

. 8097

Випадки коронавірусу в одному з дитсадків міста і хлібзаводі підтвердили в обласному лабцентрі. Ще в лабцентрі знають і про один можливий контактний випадок в Льотній академії. 

2e1341f88ca37a77e11f659e

Про це повідомила сьогодні під час пресконференції в.о. директора Кіровоградського обласного лабораторного центру Надія Оперчук, відповідаючи на питання журналістів.

Зокрема, у керівника дитсадка минулого тижня підтвердили коронавірус. Після чого в садочку провели повну дезінфекцію закладу. Усім контактним: і дітям, і працівникам безкоштовно зроблять ПЛР-тести. Однак вони також будуть перебувати на 14-денній самоізоляції вдома.

– На сьогодні міська рада винесла постанову про припинення роботи цього закладу, – зазначила Надія Оперчук і додала.

Як згодом повідомили у пресслужбі міськради Кропивницького, йдеться про дитсадочок №23 "Супутник". Садочок встиг пропрацвати 10 днів і його відвідували 48 дітей. Знову запрацює дошкільний навчальний заклад після того, як працівники нададуть довідки про те, що здорові. Тобто запрацює не раніше трьох тижнів.

Що стосується Льотної академії, то за словами пані Оперчук, то був один випадок з контактних людини, яка працює в навчальному закладі.

– Якщо в нього буде підтверджена коронавірусна інфекція, то всі заходи будуть проведені і проводяться, – каже Надія Оперчук.

На хлібозаводі також були випадки захворювання на коронавірус. Однак ідеться, за словами гендиректора регіонального центру громадського здоров’я Кіровоградської облради, радника міського голови з медпитань Івана Касьяненка про поодинокі випадки, а не спалах.

104865975 269002080825107 7486069664076540709 n

– Спалах – це від трьох випадків і більше, – зазначає Іван Касьяненко.

Хоча в області траплялися випадки, коли в установах одночасно захворівали по дві-три людини.

– На жаль, у нас були такі випадки. Це не тому, що хтось там не виконував протиепідемічні заходи. Проводиться епідрозслідування, яким було встановлено, що в деяких установах хворіли по двоє, троє осіб серед працівників, бо це було одномоментне зараження, – зазначила Надія Оперчук.

Загалом у всіх підтверджених випадках захворювання, за словами пані Оперчук, відбувається комплекс протиепідемічних заходів, аби не допустити розповсюдження. Тобто повідомляють міську владу про те, де зареєстровані випадки, керівників закладів також інформують, проводять дезінфекцію.

– Керівник закладу, де зареєстрований лабораторно-підтверджений випадок COVID-19, надає нам списки. Він краще знає, хто контактував з цим хворим, коли людина була останній день на роботі. І з дня моменту останнього контакту розпочинається відлік 14 днів для самоізоляції і обстеження. І керівник говорить, де людина перебувала, у яких приміщеннях, де треба першочергово зробити дезінфекцію, – зазначила Надія Оперчук.

Нагадаємо, наразі в області підтвердили 627 випадків коронавірусної хвороби, починаючи з 28 березня. Загалом за цей період в області зробили понад 20 тисяч ПЛР-тестів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама