Здоров'я

Чому вагітній варто протестуватись на гепатит В

. 2748

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання. Інфікування гепатитом В у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки.

110645785 2100462786745105 5438952073124121835 o

Також у дорослому віці інфікована мати з високою вірогідністю передає захворювання дитині внутрішньоутробно. Вірусний гепатит В не лікується.

Як повідомили на фейсбук-сторінці Центру громадського здоров’я, в Україні вакцинація дітей від гепатиту В передбачена з 2002 року. Тому люди до 2002 року народження здебільшого не мають захисту від хвороби, однак імунізуватися від гепатиту В можна і в дорослому віці.

Повний цикл вакцинації від гепатиту В для дітей складає три щеплення до першого року життя. Вакцинація від гепатиту В в Україні безкоштовна.

Наразі в Україні доступні вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та вірусного гепатиту В. Також розроблена експериментальна вакцина проти гепатиту Е, яка наразі перебуває на стадії клінічних випробувань.

За станом здоров’я пацієнти з хронічним ураженням печінки (інфекційного та неінфекційного генезу) мають високий ризик тяжкого перебігу інфекцій. Таким пацієнтам рекомендовані щеплення проти гепатиту А та проти гепатиту В.

Зазначають, що вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною. Будь-які переривання планової імунізації навіть на короткий період призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій.

В умовах пандемії COVID-19, відсоток охоплення плановими щепленнями, відповідно до календаря, знизився.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама