Здоров'я

В Україні запропонували збільшити базову ставку стаціонарної медичної допомоги

 Автор: Валерія Жовтун. 2522

 

Національна служба здоров’я України пропонує у 2021 збільшити базову ставку для оплати стаціонарної медичної допомоги у 2,9 раза до 13000 гривень.

 likuvannya

Фото умовне

Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

Пропонується прийняти зміни до Програми медичних гарантій-2021. Цьогоріч базова ставка складає 4,5 тис. грн, а наступного року НСЗУ пропонує її підняти до 13 тис. грн. До цієї базової ставки, так як і в 2020 році, будуть застосовуватися корегувальні коефіцієнти, які відображатимуть складність лікування.

– Збільшення тарифів на лікування пацієнтів в стаціонарних умовах сприятиме підвищенню рівня медичної допомоги, яка надається в закладах, а також стимулюватиме їх розвиток, – йдеться в повідомленні.

Однак реалізувати такі пропозиції НСЗУ зможе, якщо буде затверджено збільшення бюджету Програми медичних гарантій на 2021 рік до 255 млрд грн.

Наразі до безоплатного пакету з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
  • надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнтів;
  • забезпечення знеболення та медикаментозної терапії;
  • проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали
    харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.

Аби отримати таку допомогу безоплатно пацієнт має звернутись з направленням лікаря до самостійно обраного медзакладу, який уклав договір з НСЗУ на надання потрібних пацієнту послуг. В разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка доставить його до медзакладу.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я анонсувало зміни в медрефоомі на наступний рік, адже як з’ясувалося зі стартом реформи більша половина медзакладів у 2020 році, які уклали договори з НСЗУ, отримають менше фінансування, ніж в 2019 році.

 

Поширюйте

Коментуйте