Здоров'я

У 2022 році хочуть ввести додаткове щеплення для дітей

. 4773

 

У Міністерстві охорони здоров’я нині працюють над тим, аби у 2022 році з’явилася в національному календарі обов’язкових щеплень пневмококова вакцинація.

 vaczyna

Фото умовне

Про це повідомив 4 серпня під час онлайн-брифінгу заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, цьогоріч у червні Національна технічна група експертів з імунопрофілактики рекомендувала МОЗ включити в календар вакцину проти пневмококової інфекції. 31 липня оперативний штаб МОЗ з протидії вакцинокерованим інфекціям також рекомендував включити в національний календар щеплень з 2022 року пневмококову вакцину.

Вона буде проводитися трикратним щепленням: перші дві – в перший рік життя, а третя – в другий рік життя.

Наразі проводитимуть перемовини з Міністерством фінансів, аби передбачити кошти в держбюджеті на 2021 рік для закупівлі вакцини.

За даними Центру громадського здоров’я, у світі пневмококова інфекція — це одна з основних причин смертності серед дітей до п'яти років.

А ще вакцинація від пневмококової інфекції допомагає людині уникнути певних ускладнень вірусної пневмонії.

Зазначимо, що зараз в національному календарі профілактичних щеплень планові профілактичні щеплення проводяться проти 10 інфекційних захворювань: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, правець, кашлюк, гемофільна інфекція (Хіб-інфекція), яка в багатьох випадках є причиною захворювань на менінгіти та пневмонії, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама