Здоров'я

Чому на Кіровоградщині “швидка” може не приїхати на виклик?

. 8578

 

Нещодавно ЗМІ повідомляли про смерть пенсіонерки в Долинській, на допомогу якій не приїхала “швидка”. Чоловік померлої телефонував “103”, але на його виклики не відповіли. Як з'ясувалося так може бути.

 med3

Ще не всі території області підключені до єдиної диспетчерської системи екстреної меддопомоги

– Дружина почала задихатися. Почав набирати швидку допомогу, до якої кілометр від дому, – згадує для “1+1” чоловік померлої Микола Алєйнік. – Але на мої дзвінки я не отримав жодної відповіді.

В результаті чоловікові довелося самостійно везти дружину в лікарню. Та жінка померла.

У Долинській підстанції швидкої допомоги розповіли, що у зв’язку зі скороченням штату залишилися без диспетчерів ще з квітня. А дзвінки приймають фельдшери. Тому, якщо бригада виїхала на виклик, то відповісти на вхідний дзвінок просто немає кому.

У Центрі екстреної медичної допомоги області пояснили, що служби “швидкої медичної допомоги” вже не існує. Натомість органи місцевого самоврядування мали створити цілодобові пункти надання невідкладної меддопомоги, які мали б фінансуватися з обласного бюджету.

"Гречка” поцікавилася в очільника департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка про стан екстреної меддопомоги в регіоні.

Відповідь така:

"Екстрена медична допомога виїжджає на виклик у тих випадках, які загрожують життю пацієнта. Відповідний перелік цих станів затверджений на законодавчому рівні. Допомога надається цілодобово та безоплатно.
Приклади випадків загрози життю: інфаркт, інсульт, ДТП тощо. Визначає загрозу життю медики служби «103».
У випадках загрози здоров’ю, допомога надається амбулаторно. Тобто, коли в людини погіршується самопочуття вдома, вона має зв’язатися з дільничною службою, тобто з сімейними лікарями.
Приклади випадків загрози здоров’ю: висока температура, болі, різні скарги тощо.
Упродовж робочого дня сімейний лікар зобов’язаний відвідати пацієнта, який знаходиться у невідкладному стані. Його роботу контролює головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги, які функціонують у кожному районі. Своєю чергою відповідальність за організацію медичної допомоги на території несуть органи місцевого самоврядування.
У інший позаробочий або нічний час медичну допомогу надає екстрена медична допомога.
Ідеї створення цілодобових пунктів невідкладної допомоги – це виключно ініціативи органів місцевого самоврядування.
Територія області чітко структурується. У кожному районі на 10 тисяч населення є екстрена медична бригада. Якщо район більший, відповідно, діє більша кількість бригад.
Крім того, екстрена медична допомога діє за принципом екстериторіальності. Це означає, що фактично прив’язка до районів не обов’язкова. Тобто рухаються за найкоротшими маршрутами та доставляють людину в найближчу лікарню".

Варто зазначити, що станом на 6 серпня до єдиної диспетчерської системи екстреної меддопомоги були підключені лише 8 районів області. І серед них тоді Долинської ще не було.

– Процес продовжується. До кінця року вся територія області буде охоплена єдиною диспетчерською, пов’язаною з маршрутизацією, – розповів під час брифінгу Олег Рибальченко. – Це пов’язано з технічними складнощами, перемикання АТС на територіях, різних операторів зв’язку. І це відбувається поступово навмисно, щоб жодна територія не втратила постійний контакт зі службою “103”.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама