Здоров'я

Кропивницький: батькам розказали про цьогорічні медичні огляди школярів

. 12043

 

У 2020 році через коронавірус медичні огляди мають пройти до 1 вересня лише першокласники, а школярі інших вікових категорій – протягом року.

 8bcdc22607836f793eabb9c13de97350

Як повідомляє управління освіти міськради Кропивницького, цей медичний огляд прив'язується плюс-мінус два тижні до дня народження дитини та діє один рік.

Відповідальність за проходження медичного огляду покладається на батьків.

Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.

Медичні огляди можуть бути проведені також під час стаціонарного лікування дитини.

Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря або педіатра, з яким підписана декларація. У разі тимчасової відсутності лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу. Лікар має видати направлення на огляд вузькими спеціалістами: окуліст, хірург, ортопед і стоматолог, за потреби – інші спеціалісти. Комісійний огляд обов’язковий. З аналізів необхідно здати лише загальний аналіз крові на гемоглобін, інші – за показаннями. Лікар-педіатр або сімейний лікар після огляду дитини, вимірювання температури, проби Руф’є заповнює довідку – форма № 086-1/о, «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Ця форма завіряється печаткою лікаря та печаткою амбулаторії.

Для проходження консультації вузьких спеціалістів необхідно записатися в електронну чергу за направленням лікаря первинної ланки. В дитячій міській поліклініці будуть визначені «Дні школяра» – щоп'ятниці, починаючи з 3 вересня.

Після проходження щорічного профілактичного огляду учень отримує довідку форми 086/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно з українським календарем щеплень, можуть відмовити у видачі довідки форми 086/о.

Необхідні щеплення учні шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.

Наказом затверджена схема періодичності обов’язкових профілактичних медичних оглядів:

  • 6, 11 років – раз в рік (хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові);
  • 7, 8, 9, 10, 12, 13 років – раз в рік лікарем-педіатром або сімейним лікарем, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показами;
  • 14, 15 років – раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, дитячий хірург, ендокринолог, психолог за показами, флюорографія, аналіз крові);
  • 16, 17 років – раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, флюорографія).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама