Здоров'я

Вісім медзакладів Кіровоградщини отримали від благодійної організації діагностичні тести

. 2501

Благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» передала 8 медичним закладам області швидкі тести для діагностики ВІЛ-інфекції та гепатиту С.

Понад 2,4 тисячі тестів отримали: Центральна міська лікарня у Кропивницькому, Кропивницька, Компаніївська, Вільшанська, Добровеличківська, Новоархангельська, Світловодська районні лікарні, ФОП Сергєєв.

– З 1 жовтня 2019 по 15 вересня 2020 року ми передали 2415 тестів на ВІЛ-інфекцію та 225 тестів для діагностики гепатиту С. Це стало можливим в рамках проєкту HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який націлений на зупинення епідемії ВІЛ, – каже координаторка проєкту HealthLink у регіоні Катерина Тимошенко.

Наразі переданими тестами на ВІЛ протестовано 2015 людей, з яких ВІЛ-позитивний статус виявили у 60. 52 людини перебувають на диспансерному обліку, 51 людина приймає лікування – АРВ-терапію. На вірусний гепатит С протестували 94 людини, з яких гепатит виявили у п’яти.

Благодійна організація і надалі передаватиме тести у медичні заклади області для вчасного виявлення соціально-небезпечних захворювань.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама